A leggyakoribb erőszakos bűncselekmény egyértelműen a rablótámadás. Az esetek többsége éjjel történik, a statisztikai adatok szerint a legveszélyesebb nap a péntek. Az esetek többségében az elkövető előre megtervezi a támadást, néhány napig figyeli áldozatát.
A leghatásosabb védekezés a kiabálás
A bejárati kulcsokat tanácsos a kabát vagy nadrág zsebében hordani, hogy szükség esetén gyorsan ki tudják nyitni az ajtót. A lépcsőházba vagy liftbe még nappal sem tanácsos idegen emberrel belépni – nem számít ritkaságnak, hogy épp ilyenkor került sor támadásra. Ha az úton sétálnak, mindig a forgalommal szemben haladjanak, hogy időben tudjanak reagálni, ha egy autó hirtelen lefékez. Ha bekövetkezik a legrosszabb, és mégis támadás áldozataivá válnak, próbáljanak higgadtan maradni és védekezni. Bármilyen eszközt felhasználhatnak ahhoz, hogy egészségüket és életüket megvédjék. Nem tanácsos az elkövetőt fenyegetni, hogy feljelentik a rendőrségen, még ha később ezt meg is teszik. A legtöbb elkövetőt az riasztja el, ha áldozatuk elkezd hangosan kiabálni. Ha nincs módunkban kiabálni, nem tudunk védekezni és elmenekülni sem, jobb, ha együttműködünk – nem egy esetben ez is megmentheti életünket.
Még ha sokkos állapotban is vagyunk, a történtek után haladéktalanul fel kell hívni a rendőrséget. Minél később riasztjuk a rendfenntartókat, annál több bizonyítékot megsemmisíthetünk. A rendőrség manapság korszerű módszerekkel még mikroszkopikus bizonyítékokat is találhat a helyszínen, melyek később bizonyíthatják az elkövető bűnösségét. A DNA-vizsgálat alapján könnyen megállapítható, az elkövető hozzáért-e az áldozatához, vagy sem. (dem, s)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.