<p>Sátorvárost építenek jövő szerdán a kormányhivatal előtt. Nem belvárosi zenei fesztivál lesz Pozsonyban, az egészségügyi nővérek tiltakozó akciójáról van szó. A sátorozással arra akarják felhívni a figyelmet, hogy a kormányt nem érdekli a nővérek bére, semmit sem tesz a fizetésemelésért.</p>
A kormányhivatal előtt vernek sátrat a nővérek

A politikusok ugyan törvénybe foglalták a béremelést, az Alkotmánybíróság viszont törölte a jogszabályt. Azóta nem találtak más megoldást a nővérek bérének megemelésére. A nővérek kamarája és szakszervezete nem akart nyilatkozni a tiltakozó akcióról, a Sme napilap két egymástól független forrásból tájékozódott a szerveződő tiltakozásról.
Egyelőre nem tudni, hányan fognak sátorozni és meddig. A nővérek szakszervezeti főnöke, Monika Kavecká már szerdán, az egészségügyi minisztériumban folytatott tárgyalások után jelezte, a nővérek sztrájkkészültségben vannak. „Nincs más hátra, sajnos úgy kell harcolnunk a béremelésünkért, hogy összegyűlünk egy adott helyen, ahol bizonyos módon kinyilvánítjuk véleményünket” – mondta Kavecká. (dem)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.