A koalíció reformja

Az egészségügyi reform jelenleg futó szakaszában több vita rakódott egymásra. A kórházak átalakításával kapcsolatos szocialista ellenállás értő környezetre talált a Fidesznél, amit jól mutatnak a közös helyi tiltakozások és Molnár Lajosnak címzett elutasító üzenetek.

Az egészségügyi reform jelenleg futó szakaszában több vita rakódott egymásra. A kórházak átalakításával kapcsolatos szocialista ellenállás értő környezetre talált a Fidesznél, amit jól mutatnak a közös helyi tiltakozások és Molnár Lajosnak címzett elutasító üzenetek. A vizitdíjjal kapcsolatos üzenetváltás Horn Gyula és Kóka János között pedig azt teszi világossá, hogy az SZDSZ tisztújítása az előzetes jóslatoknak megfelelően a következő hetek újra és újra felbukkanó „szenzációjává” teszi a „koalíció újragondolásának” kérdését. Önmagában a koalíció lebegtetése erősíthetné a tisztújítás előtt álló kormánypártokat, mert lehetőséget ad saját politikájuk újradefiniálására, ami egyben a másiktól való különbség markáns megjelenítését is jelenti. A kórház-átalakítással kapcsolatos, a RET-ek (Regionális Egészségügyi Tanácsok) szintjén valószínűleg sikertelen egyezkedés azonban egy szereplőt mindenképpen nehéz helyzetbe hoz. Gyurcsány Ferencnek ugyanis éppúgy szüksége volna az egészségügyi reform – akár konfliktusos, de – határozott végrehajtására (ami az SZDSZ-nek is egyértelmű érdeke, de a kisebbik kormánypártnál ez egybevág a tisztújítási kampány önállóságot középpontba állító tematikájával), mint a helyben ezzel éppen szembenálló szocialistákkal való szolidaritásra.

A megoldást erre a helyzetre a Fidesz segítségével találhatja meg a miniszterelnök. Egyelőre ugyanis úgy tűnik, hogy a RET-ek semmilyen megegyezésre nem jutnak, ami azt jelenti, hogy a döntés ismét Molnár Lajos kezébe kerül. Aki az eredeti listát azonban újra is gondolhatja, ami egyet jelent azzal, hogy figyelembe vehet időközben felmerülő javaslatokat, például a regionális egyeztetés kudarca után tovább lobbizó szocialistákét. Miután a RET-ek érdemben nem működnek, döntésképes ellenállásba a Fidesz bojkottja miatt a helyi szocialisták nem tudnak csatlakozni. Az érdekérvényesítés terepe így ismét a képviselők és a kormány között alakul ki, amire viszont már a miniszterelnöknek is van hatása. Ez már megmutatkozott abban, ahogy Gyurcsány Ferenc közvetítőként lépett fel a kórház-átalakítással vagy a tömegközlekedést érintő áremeléssel kapcsolatban. (PC)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?