A Dunaferr lesz az Esztergomi KSE vendége

KÉZILABDA
A Dunaferr Bajnokok Ligája menetelése miatt a 18. fordulóban elmaradt az Esztergom KSE-Dunaferr mérkőzés. A találkozót február 17-én, kedden pótolja a két csapat.

KÉZILABDA

A Dunaferr Bajnokok Ligája menetelése miatt a 18. fordulóban elmaradt az Esztergom KSE-Dunaferr mérkőzés. A találkozót február 17-én, kedden pótolja a két csapat. A szünet egyébként a hazaiaknak is jókor jött, hiszen a sérülések miatt az FTC elleni idegenbeli mérkőzésen mindössze 10 játékost tudott nevezni Laurencz László edző. A keddi ütközetnek egyébként még jó esetben sem az esztergomiak az esélyesei. A Dunaferr a bajnoki címért folyó csatában minden bizonnyal nem fogja fél vállról venni a vendégszereplést, mely során az esztergomi lányok csak a tisztes helytállásra készülhetnek. A csapat jelenleg két ponttal előzi meg az utolsó előtti Kőbánya-Spartacust és a ligautolsó Békéscsabát, azaz a rájátszás során kiélezett küzdelem vár a lányokra a kiesés elkerülése érdekében.

Következik:

18. forduló

Február 17., kedd, 17h: Esztergomi KSE – Dunferr (Dobó Gimnázium, Esztergom)

LABDARÚGÁS

Irreális körülmények között játszott edzőmérkőzést szombaton a Vasas pályán az Esztergom SC és a megyei éllovas Nyergesújfalu. A pálya szinte alkalmatlan volt mérkőzésre, amit a pályamunkások munkája varázsolt némileg futballpályaszerűre. A hazaiak egy védelmi hiba miatt kerültek hátrányba, amit még a félidő vége előtt sikerült kiegyenlíteniük. A második játékrészben mindkét csapat sorokat cserélt, ami után az esztergomiak irányították a mérkőzést és két további góllal 3-1-re megnyerték az összecsapást. A hétvégén két újabb edzőmérkőzésen, előbb szombaton 10 órától Pilismarót, vasárnap hasonló időpontban Tokod lesz a királyvárosiak vendége.

A dorogiak is készülnek a tavaszi idényre, ők a hétvégén Lábatlanon szerepeltek. A próba mindenképpen sikeresnek nevezhető vendégszemszögből, miután 0-0-s félidőt követően magabiztos 5-0-s dorogi diadal született.

Visszatekintő:

ESC-Nyergesújfalu 3-1 (1-1)

Lábatlan-Dorog 0-5 (0-0)

Következik:

Szombat, 10h, Vasas pálya (Esztergom): ESC-Pilismarót; Vasárnap, 10h: ESC-Tokod.

RÖPLABDA

Az 5-8. helyért folyó küzdelemben a Dági SE azt a Szegedet fogadta, amely tavaly éppen Dágon zárta le nyeretlenségi sorozatát. Bognár Ellák alakulata igyekezett eme kisiklást feledtetni, ám a mérkőzés előtt egy intermezzo zavarta meg a kezdést, lévén, hogy Holczer Lajos játékvezető nem érkezett meg a találkozóra. Vári Péter végül egyedül vezényelte le a mérkőzést, melynek első szettjében a dágiak megszerezték a vezetést. A második játszma szorosabban alakult, de a vendégek csak megszorítani tudták a hazaiakat. A harmadik szettben mindent egy lapra tett fel a Papiron SC és 1:4-re elhúzott, ám a Dági SE hamar átvette a vezetést. A 3:0-s magabiztos győzelemnek köszönhetően magabiztosan őrzi 6. helyét a csapat, s szinte biztos, hogy jövőre is a legmagasabb osztályban szerepel régión férfi röplabdacsapata.

Egy osztállyal lejjebb a dorogiak is folytatták jó szereplésüket. Ezúttal Zalaegerszegen arattak meglepő diadalt. Az első szettet 17-22-ről hozta a vendég együttes, ami meghozta a játékkedvét a dorogiaknak. Bár a következő két játszmában a hazaiak megfordították a mérkőzés állását, ezután már csak régión csapatának lehetett sikerélménye, akik végül 3-2-re nyertek idegenben.

Extra Liga

Az 5–8. helyért:

Dági S–-Papiron SC-Szeged 3:0 (18, 19, 19) Dág, 100 néző. V: Vári P. DÁG: Oszuska G, Oszuska II Z. 8, Szauter 3, Zirig 8, Oszuska I. Z. 4, Haltrich 4. Cs: Bagics (liberó), Horváth G. 1, Torda 1. Edző: Bognár Ellák SZEGED: Ézsiás 2, Baksa 2, Nacsa 4, Szűcs 4, Péter, Nagy A. 10. Cs: Bojti. Játékos-edző: Szűcs Imre