Bhuttóval eltemették a pakisztáni reményeket is

Iszlámábád. Végső nyugalomra helyezték tegnap Benazir Bhuttót, a pakisztáni ellenzék merényletben meggyilkolt vezetőjét, volt miniszterelnököt az ország déli részén lévő Szindh tartományban. Benazir a család mauzóleumában atyja, Zulfikar Ali Bhutto, az ország első választott miniszterelnöke (1973–77) mellett nyugszik.

Benazir Bhutto koporsója. A meggyilkolt politikus asszony férje Pervez Mussaraf pakisztáni elnököt tette felelőssé a merényletért. Musarraf viszont tévébeszédben jelentette be, hogy Benazir Bhuttót terrorcsoport, feltehetően az al-Kaida műve volt a gyilkosság. A temetésen azt skandálta a tömeg: Musarraf gyilkos.Reuters-felvételIszlámábád. Végső nyugalomra helyezték tegnap Benazir Bhuttót, a pakisztáni ellenzék merényletben meggyilkolt vezetőjét, volt miniszterelnököt az ország déli részén lévő Szindh tartományban. Benazir a család mauzóleumában atyja, Zulfikar Ali Bhutto, az ország első választott miniszterelnöke (1973–77) mellett nyugszik.

Benazir Bhutto híveinek százezrei gyűltek össze, hogy leróják kegyeletüket az elhunyt fekete-zöld-vörös zászlóba csavart koporsója előtt. Ezek a Zulfikar Ali Bhutto által alapított és a csütörtöki merényletig Benazir által vezetett Pakisztáni Néppárt (PPP) színei. A koporsót kísérő gyászmenetnek két órába került, amíg utat tört magának a tömegen keresztül, hogy megtegye a család ősi lakhelye, Ghari Khuda Baks falu és a mauzóleum közötti öt kilométert.

Tegnap az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat jelentkezett a Bhutto elleni merénylet elkövetőjeként – jelentette az ARY pakisztáni kereskedelmi televízió. Az iszlámábádi kormány viszont közölte, nem tud arról, hogy az al-Kaida valóban megtette ezt a bejelentést. „Nagyon valószínű, hogy az elkövetők szélsőséges elemek, amilyenek több támadást is elkövettek az utóbbi időben az országban” – fogalmazott a belügyi szóvivő, elismerve, hogy ezek az emberek kapcsolatban állhatnak az al-Kaidával.

Egy Ravalpindiben tartott választási gyűlésen csütörtökön ölte meg a politikus asszonyt egy – más jelentések szerint két – öngyilkos merénylő. Benazir Bhutto a kórházban halt bele sérüléseibe. Október 18-án, nyolcéves emigrációjából való hazatérésének napján azonnal megkíséreltek ellene egy merényletet Karacsiban, de akkor sértetlen maradt, az őt ünneplő tömegben elkövetett robbantásban 140 ember vesztette életét. Ő volt az első nő, aki muzulmán többségű ország kormányának élére került (1988-ban, majd 1993-ban másodszor is). Azért tért haza az emigrációból, hogy harmadszor is pályázzon a posztra.

Pervez Musarraf pakisztáni elnök, aki éveken át Benazir Bhutto politikai vetélytársa volt, háromnapos nemzeti gyászt rendelt el, ez idő alatt az iskolák, bankok és az üzletek is zárva tartanak.. (mti, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?