Jansik Szilárd: Nagyon mélyen magunkba kell néznünk

vízilabda

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 11:10-es vereséget szenvedett a szerb csapattól, így csak a hetedik helyért játszhat a dohai világbajnokságon szombaton.

A magyar csapat 2022-ben, hazai környezetben is a hetedik helyért ugrott vízbe, akkor legyőzte a mon-tenegróiakat, és most is ellenük zárja szombaton a világbajnokságot.

A két csapat legutóbb januárban, a horvátországi Európa-bajnokságon a negyeddöntőben találkozott egymással, ott a tornára megfiatalított magyar válogatott ötméteresekkel diadalmaskodott. Az akkor vízbe ugrók közül a magyaroknál Vigvári Vince, Fekete Gergő, Nagy Ádám, Kovács Péter és Bányai Márk most is ott volt a medencében.

Az első támadás mindkét oldalon centergóllal zárult, de az első negyed a szerbeké lett, akik háromgólos előnyt harcoltak ki (2:5). A második nyolc percre Vogel helyett Bányai Márk érkezett a kapuba. A magyar csapat Zalánki révén elkezdte a felzárkózást, Bányai pedig ziccert védett. Öt perc kellett a hátrány ledolgozásához, ekkor felébredtek a szerbek és megszerezték a vezetést, de Zalánki ötméteresével újra sikerült az egyenlítés. A nagyszünetig mindkét oldalon született 1-1 gól, így 7:7-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik harmadra mindkét fél rendbe szedte a védekezését, a magyaroktól a VAR elvett egy gólt, a szerbek pedig a túloldalon megszerezték a vezetést, majd megduplázták az előnyt. Zalánki 20 perccel a negyed vége előtt szépített, így megakadályozta, hogy a szerbek lenullázzák a magyar csapatot a harmadik nyolc percben.

A záró nyolc percre visszatért Vogel a kapuba, de Drasovics gyorsan felavatta közelről, majd Nikola Lukics három blokkoló kéz és Vogelé mellett talált utat a hálóba, így négy és fél perccel a vége előtt három gól volt a különbség, de ebből Jansik és Vigvári faragni tudott. A mérkőzés végén az egyenlítésért mentek a magyarok, Vogel is felúszott a szerb kapu elé, a végén pont rá jött ki a figura, de a kapusba húzta a labdát.

„Ma azt éreztem, hogy egyszerűen nem vagyunk játékban, persze, a francia meccs után lelkileg is nehéz. Az első negyed után meglett az a valami, ami kell egy mérkőzéshez, visszajött az erő, viszont megtörténtek ugyanazok a hibák, amikből megkaptuk a gólokat, elöl pedig talán nem volt meg az az élesség, ami egy ilyen szintű mérkőzéshez szükséges – fogalmazott Varga Zsolt szövetségi kapitány. – Most éppen ebben a döcögős lejtmenetben vagyunk, picit a végén mindig lemaradtunk, egyszerűen nem érkezett meg a meccsritmus. Ezt én találtam így ki, ez az én felelősségem.”

„Nagyon mélyen magunkba kell néznünk, mert ez így iszonyatosan kevés lesz. Azt gondoltuk, hogy mi itt esélyesek vagyunk, és éremért játszhatunk. Hát jól helyre raktak minket...” – nyilatkozott Jansik Szilárd a mérkőzés után.