Ismerkedj meg a napelemes rendszerek típusaival!

solar

A napelemes rendszerek számos előnyt hordoznak magukban. Ilyenek a környezet védelme, a nulla forintos villanyszámla, az ingatlan értékének növelése, valamint a kisebb kiszolgáltatottság a kiszámíthatatlan energiaárakkal szemben.

 

Az előnyök tagadhatatlanok, így ha eddig gondolkodtál rajta, többé már nem érdemes halogatni a döntést, ugyanis a napelem egyértelműen a jövő útja!

Hogyan épül fel a napelemes rendszer?

Az A1Solar napelemes rendszer legfontosabb része maga a napelempanel, valamint a tartószerkezet és az inverter. Természetesen emellett többféle kiegészítés, kábelek, továbbá rögzítésre, szerelésre alkalmas összetevőkre is szükség van.

A napelemeknek is többféle típusa van, különböznek hatékonyságban és más tulajdonságokban is, azt azonban leszögezhetjük, hogy Magyarországon nincs különösebb jelentősége annak, hogy monokristályos vagy polikristályos típust választunk, hiszen végeredményben nagyjából ugyanarra képesek. 

Ami miatt azonban mégis megéri megfontolt döntést hozni, az a gyártó, valamint a napelem pontos típusa, mert itt már akadnak eltérések az egyes termékek között. Az A1Solar munkatársai segítenek abban, hogy a lehető legjobb döntéseket hozzuk meg.

A tartószerkezet lehet fix vagy mozgatható. Előbbinek az az előnye, hogy szinte elnyűhetetlen, míg a másiknak mozgó, s éppen ezért kopó alkatrészei vannak, amelyek idővel cserére szorulnak, ugyanakkor ezzel lehet például minden évszakban maximális teljesítményt elérni.

A tisztításnál sem elhanyagolható tényező a panelek mozgathatósága, hiszen így egyszerűen megszabadulhatunk a szennyeződésektől, falevelektől vagy a ráhullott hótól.

Az inverter az a készülék, amely átalakítja a napból nyert energiát elektromos árammá, amely miatt végső soron hasznosítani is tudjuk azt, s működhetnek vele a háztartásunkban vagy akár a munkahelyen, az irodában lévő eszközök.

A napelemes rendszerek típusai

Még van egy fontos összetevője a szisztémának, mégpedig vagy az ad/vesz mérőóra, vagy az akkumulátorok. Az előbbit hálózatra kötött rendszer esetében, utóbbit szigetüzemű rendszer kivitelezésekor alkalmazzuk. 

Mivel a napelemek éjszaka nem működnek, illetve a kevésbé napsütéses időszakokban is romlik a hatékonyságuk, ezért ilyenkor a korábban megtermelt többletenergia tud egyensúlyt teremteni. 

Ehhez vagy tárolni kell azt, ez történik a független szigetüzemű rendszernél, vagy a hálózatnak eladni a többletet, s visszavételezni a hiányt, amikor szükséges. Ezt valósítja meg automatikusan az ad/vesz mérőóra, s az optimálisra tervezett napelemeknél ez nulla forintos villanyszámlát eredményez.

Tetőre vagy talajra?

Ebben is különbözhetnek az egyes rendszerek. Míg az előbbi olyan teret foglal, amelyet másra nem igazán használunk, az utóbbi viszont könnyebben elérhető, amikor karbantartásra, illetve tisztításra van szükség.

Egy megbízható kivitelező segítségével könnyedén meghozhatjuk a szükséges döntéseket, és optimális napelemünk lehet. 

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?