Újdonság az e-learning területén

Az új-zélandi fejlesztésű AuthorIT szoftver nem csupán egyszerűsíti az anyagok elektronizálást, de lehetővé teszi a single source publishing alkalmazását, azaz egy forrásból több médiára képes publikálni, ami több más terület mellett igen hatékony az elektronikus tananyagfejlesztés, az e-learning területén.

Az új-zélandi fejlesztésű AuthorIT szoftver nem csupán egyszerűsíti az anyagok elektronizálást, de lehetővé teszi a single source publishing alkalmazását, azaz egy forrásból több médiára képes publikálni, ami több más terület mellett igen hatékony az elektronikus tananyagfejlesztés, az e-learning területén.

Dokumentum- és papírhegyek, eltérő formátumok és platformok, bonyolult hozzáférési utak – általában így néz ki a legtöbb intézménynél a „papírmunka” és az adatok tárolása. Még ha léteznek is egységesített megoldások, általában azt sem használják mindenre kiterjedően. Az indok legtöbbször az, hogy nagyon sok és nehézkes pluszmunkával járna minden adat elektronizálása, ráadásul mivel hiányzik az egységes megoldás, a különböző helyekről származó elektronizált anyagok sem kompatibilisek egymással.

Az új-zélandi fejlesztők részvételével július elején rendezett konferenciát „AuthorIT – közös nevező a tartalomkezelésben és publikálásban” címmel. A rendezvényen elhangzottakból kiderült, hogy az AuthorIT – amellett, hogy kezelése nem igényel nagyobb felkészültséget, mint ami például egy szövegszerkesztő használatához kell – standardizáltan képes létrehozni, tárolni és szerkeszteni a tartalmakat. Képes importálni a már meglévő, különböző formátumú tartalmakat, verziókövető funkciója egyszerűsíti a változtatások létrehozását és integrálását a meglévő anyagba; egy forrásból több médiumra képes tartalmat publikálni (papír, elearning, web, CD stb.), és a párhuzamos munka sem gond, mivel egyszerre többen is dolgozhatnak egy-egy anyagon. További előnyt jelent, hogy alkalmazása idő- és költségcsökkentő hatású a tartalom újrafelhasználásának és a több médiumra való alkalmazásnak köszönhetően; a publikált tartalom jól strukturált, könnyen áttekinthető és befogadható. És talán, ami az egyik legfontosabb: a tananyagíróknak – egy adott sablonnak köszönhetően – nem kell a külsőségekre, megjelenési formákra koncentrálni, ami elvonhatná figyelmüket és idejüket a tartalmi munkáról. Az érintett cégek az AuthorIT technológiai hátterével, az eTr@iner védjeggyel ellátott oktatási módszertannal dolgoznak az elektronikus tananyag-fejlesztési és oktatási projektekben. A módszertan a szerzők hatékony munkájától kezdve a létrehozott tananyagok oktatási felhasználásáig lefedi a képzési rendszer funkcióit. Eddig ezer oldalas nagyságrendben dolgoztak fel banki és biztosítási területen használt hazai és nemzetközi tananyagokat, melyet egyidejűleg nyomtatott tankönyv és webes (intranet, internet) formában, valamint online keretrendszerekben egyaránt használnak a megrendelők; így a példák alapján bizonyosnak tűnik, hogy a rendszer és a módszertan a közoktatás számos területén szintén sikeresen és hatékonyan alkalmazható lehetne. (n, he)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?