Új tantárgy: a túlélés stratégiái

A változó világ támasztotta követelmények a társadalom egészét arra késztetik, hogy hathatós válasszal szolgáljon a kérdésekre, és gyorsan reagáljon a megváltozott körülményekre. A túlélés stratégiáit kell elsajátítania mindenkinek, aki tevékenyen részt kíván venni saját és környezete helyzetének alakításában.

Haladnak a korralSomogyi Tibor illusztrációs felvétele Legfőképpen az oktatásügynek kell alkalmazkodnia az újonnan felmerült igényekhez. A napjainkban végbemenő átalakulás minőségi változásokat idéz elő, és ezekre a változásokra az iskoláknak is feltétlenül reagálniuk kell. A globalizáció sosem tapasztalt mértékben változtatott a világ eddigi megszokott menetén. Az élet számos területén érezhetőek ezek a változások A mezőgazdasági és az ipari forradalom után bekövetkezett az informatikai forradalom. Az információ stratégiai eszközzé vált, és a társadalmi fejlődés fő tényezőjévé alakult át. Csupán az olyan valaki veheti zökkenőmentesen az akadályokat, aki gyorsan és a kívánt színvonalon tesz eleget a vele szemben támasztott követelményeknek. A gyors információáramlás korában az kerülhet előnyösebb helyzetbe, aki képes azonnal információhoz jutni. A számítástechnika és a távközlés kapcsolatából létrejött internet korszakában jelentősen felgyorsult a munkatempó, megváltozott a munka jellege, a szükséges információ beszerzésére a korábbi viszonyoktól és helyzettől eltérően sokkal rövidebb idő elég. Aki később reagál, később kerül a kívánt információ birtokába, képtelen lesz állni a versenyt és lemarad. A munkaerőpiacon az győz, aki szakmailag eléggé felkészült arra, hogy megfeleljen a „posztindusztriális” világ elvárásainak. Az emberek felkészítésében van tehát rendkívüli szerepük az oktatási intézményeknek. A felhasználói szintű számítógépes alapismereteknek napjainkban már óhatatlanul részét kell képezniük az egyén tudásának. Nem lehet elég korán kezdeni az ilyen jellegű ismeretek elsajátítását. Fontos a fiatal generációk felkészítése, hogy a jövőben konkurenciaképessé váljanak a munkaerőpiacon. A számítástechnikai ismeretek oktatása csupán abban az esetben bizonyulhat elég hatékonynak, ha az adott iskola kellő szintű műszaki felszereltséggel rendelkezik, tehát birtokában van megfelelő minőségű és mennyiségű számítógépnek. Az iskolák szűkös anyagi lehetőségei bizony sok esetben nem teszik lehetővé az oktatáshoz szükséges PC-k beszerzését, ezért tanulóik hátrányba kerülnek azoknak az iskoláknak a tanulóival szemben, amelyeknek a műszaki felszereltsége jobb. Rövid távon el kellene érni – az Infovek projekt egyébként erre törekszik -, hogy az ország minden iskolájában hozzáférhetővé tegyék a diákok számára az internetet. Mielőbb számítógépekkel kell felszerelni az ország legeldugottabb térségében található iskolákat is, hogy a növendékeik előtt nyitva álljon az út, és felkészült munkaerővé váljanak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?