Alaposan lemaradtunk

Szlovákia le van maradva az információs társadalom kiépítésében, és nem csupán az európai uniós tagországokkal összehasonlításban, hanem a visegrádi négyek körében is. Elgondolkodtatóak azok az adatok, amelyek Szlovákia lemaradásáról tanúskodnak.

Szlovákia le van maradva az információs társadalom kiépítésében, és nem csupán az európai uniós tagországokkal összehasonlításban, hanem a visegrádi négyek körében is. Elgondolkodtatóak azok az adatok, amelyek Szlovákia lemaradásáról tanúskodnak. Az információs társadalom fokát és mértékét természetesen nem fejezhetjük ki csakis és kizárólag az adott közösség internethasználóinak százalékarányával. Mivel azonban az internet mára már jelképévé vált a modern civilizációnak, elterjedése valóban utalhat, ha nem is minden kétséget kizáróan az „informatizáltság” mértékére. Az internethasználat ugyanis műszaki ellátottságot feltételez, a személyi számítógépek használatának általános elterjedtségét, kiépített, modern távközlési rendszert, alacsony internethasználati díjat. Az eddigi szlovák kormányok egyike sem tekintette fontos feladatának a gyerekek iskolai felkészítését a dinamikusan fejlődő, napról napra változó információs társadalom igényeinek kielégítésére. Mind az alap-, mind a középiskolákban általában véve hiányos a műszaki felszereltség, nem áll elég, megfelelő minőségű számítógép a diákok rendelkezésére. Másrészt az oktatás minősége is kifogásolható, ugyanis sem tartalmi vonatkozásaiban, sem módszereiben nincs teljes mértékben összhangban a jelenlegi „iparosítás utáni” korszak támasztotta követelményekkel. A hagyományos oktatási módszerekkel az iskolák már képtelenek felkészíteni diákjaikat. Sok esetben mégis a múltban használt eszközökhöz kénytelenek folyamodni az oktatási intézmények, mivel támogatók hiányában nem áll rendelkezésükre a szükséges anyagi fedezet a számítógépek megvásárlásához. Az államnak tudatosítania kellene, hogy az oktatásügy kiemelt anyagi támogatása nélkül nem biztosíthatják az előfeltételeit a társadalmi átalakulásnak és a gazdaság nagyobb ütemű fejlődésének. Szlovénia jó példaként szolgálhatna Szlovákia számára, ugyanis Szlovéniában külön adónemet vezettek be, az így befolyt összeg jelentős részét pedig az iskolák informatikai felszereltsége színvonalának emelésére fordították. Az országban évente 450 millió koronányit költenek az iskolák műszaki ellátottságának javítására. Magyarország is jelentős előnyre tett szert Szlovákiával szemben. A magyarországi iskolák csaknem 80%-ában 10-nél több személyi számítógép található. (ervé)

Ország az internethasználók aránya százalékban

Izland 77,8

Finnország 70,0

Svédország 65,2

Dánia 60,0

Norvégia 57,0

Svájc 49,2

Hollandia 48,0

Ausztria 44,0

Szlovénia 39,0

Szlovákia 18,5

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?