Mezey László: A Himalája csúcsáig

„Ez a hihetetlen pillanat, tudtam, csak itt érinthet meg, de azt tisztán láttam, hogy racionális gondolataink, döntéseink, terveink nélkül nem élhettem volna át mindezt. Ott, messze a kézzelfoghatótól, közel a bölcsességhez, a világ tetején ücsörögtem” – olvasható a könyvben, amit most szeretnénk bemutatni nektek.

„Ez a hihetetlen pillanat, tudtam, csak itt érinthet meg, de azt tisztán láttam, hogy racionális gondolataink, döntéseink, terveink nélkül nem élhettem volna át mindezt. Ott, messze a kézzelfoghatótól, közel a bölcsességhez, a világ tetején ücsörögtem” – olvasható a könyvben, amit most szeretnénk bemutatni nektek.

A magyar hegymászók tavalyi teljesítménye, hogy feljutottak a világ legmagasabb csúcsára, nem kis teljesítmény, főleg, ha tudjuk azt is, hogy mennyi akadállyal kellett megküzdeniük az itthoni szervezés, valamint a kiutazás során és a helyszínen egyaránt. Milyen érzés volt, hogy tavaly május 25-én Erőss Zsolt kitűzte a magyar zászlót a Mount Everest csúcsára, hiszen ez nemcsak Erőssnek nagy siker, hanem az egész csapatnak, amelyik elkísérte, és azoknak is, akik itthon szurkoltak neki, hogy sikerüljön ez a nagy álom. Mindezeket megtudhatjuk Mezey László könyvéből, aki tagja volt az első sikeres magyar Mount Everest-expedíciónak.

Nem tartalmi beszámolót szeretnénk most tartani, ennek a könyvnek az esetében nem is lehet. A képpel teli kiadványból kiderül, hogy milyen út vezetett a világ legmagasabb pontjának a meghódításához.

Milyenek voltak az edzések, táborok, hol jártak a magyar hegymászók előtte, mit tettek azért, hogy eléggé felkészültek legyenek egy ilyen feladat sikeres végrehajtásához.

A szerző nemcsak a saját érzéseit írja le, hanem társaiét is, leginkább beszélgetések és napló formájában. De elolvashatjuk a régebbi mászások történetét is, egészen 1983-tól.

A könyv nemcsak azért jó, mert érdekes és tele van képpel, de sok mindent megtudhatunk belőle a magyar expedíciókról; azokról az országokról, ahol jártak – kicsit mást és máshogyan, mint a földrajz könyvek is megírnak; szakkifejezésekkel is megismerkedhetünk; láthatjuk, sajnos csak képen a serpákat, jakokat, naplementét a hegyen, nagyon sok havat, hegycsúcsokat, és még sok mást, amiben itthon nem lehet részünk.

Lehet, hogy ennek a könyvnek köszönhetően többen akarnak majd nekivágni a világ legmagasabb pontjának, vagy csak kisebb hegycsúcsokat meghódítani, vagy csak álmodoznak majd arról, milyen jó lehet ott fent.

De aki nem szereti a hegyeket, annak is érdekes lehet, hiszen olvasmányos, jó stílusban megírt könyvről van szó. (ncs)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?