Diákvállalkozások kiállítása

A diákvállalkozások nagyvásárán Besztercebányán, mely szerda este ért véget, mintegy 60 iskola – köztük magyar oktatási intézmények is – 300 tanulója vett részt.

A helyi kulturális központban bemutatott diákmunkákban az a közös, hogy mindegyiket az alkalmazott közgazdaságtan óra termékeként készítették el a fiatalok. Ez az óra azért annyira közkedvelt az iskolákban, mert a vezető tanárok diákjaikat megtanítják arra, hogyan működik egy sikeres vállalkozás, hogyan kell előállítani és értékesíteni a termékeket. ĺgy a fiatalok, ha az iskola befejezése után kisvállalkozásba kezdenek, könnyebben boldogulnak, feltalálják magukat, hiszen az ilyenkor szokásos papírmunkát, vállalkozói tervet már el tudják készíteni.

Tarolt a Freedom

Slávka Kollárová, az Udvardi Összevont Középiskola diákjainak felkészítő tanára lapunknak elmondta, tanulói kitűnő helyezéseket értek el a besztercebányai megmérettetésen. A Freedom, azaz Szabadság elnevezésű diákvállalkozás több kategóriában is elvitte a pálmát. „Az értékelő bizottság három részből állt. Az első a nyilvánosság volt, a második a diákokból álló zsűri, a harmadik pedig a szakkomisszió. A nyilvános közönség szavazatai alapján diákjaim munkája a harmadik helyen végzett. A résztvevő diákokból összeállított zsűri úgy döntött, hogy a legjobb menedzseri csapat a miénk, a szakemberek pedig a második helyet adták nekünk, ezzel is megerősítettek bennünket abban a hitben, hogy jó és hasznos, amit csinálunk. Nagy sikerélmény ez számunkra, mert a sok díj és kiemelkedő helyezés mellett megnyertük az év jótékonysági tettéért járó díjak egyikét is, mivel diákjaink a beteg óvodásoknak ingyen bábszínházi előadást készítettek, és ezzel felvidították a kis betegeket és orvosaikat” – mondta el a tanárnő.

Saját készítésű termékek

A pozsonyi Duna utcai gimnázium Dunastar elnevezésű diákvállalkozásának tagjai is részt vettek a besztercebányai kiállításon. Bár ők idén nem hoztak haza semmilyen díjat, tavaly több kategóriában kitűnő helyezést értek el. Bitter Margit közgazdász készítette fel a diákokat, aki lapunknak elmondta, nagyon örül annak, hogy ilyen jellegű kezdeményezések vannak az iskolákban, hiszen így a diákok megtanulják a cégek működését. A Dunastar diákvállalkozás tevékenységei közé tartozik: képeslapok készítése, gyertyák előállítása, ajándékkészítés a tanárok számára, s ők adják ki az iskola diáklapját, a Rostát is. A diákok a nagyvásáron árusították is saját készítésű termékeiket. Ám ahogy azt a felkészítőjük lapunknak nyilatkozta, a tanulók nem a pénzért csinálják ezt a vállalkozást. Bitter Margit az Új Szónak azt nyilatkozta, ennek a kétnapos vásárnak az volt a célja, hogy az fiatalokat egy kicsit kihozzák az akadémiai és elméleti környezetből, és megnézhessék, hogyan működik az igazi konkurenciaharccal teli kiállítás.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?