Hogyan vészeljük át könnyebben a változókort?

változokor

Előbb-utóbb minden hölgy életében eljön az a pont, amikor beköszönt a menopauza időszaka. Akik szerencsésebbek, azok alig éreznek meg valamit az egészből, ám sokan vannak, akik sajnos nagyon megszenvedik ezeket az éveket.

változókor ugyanis sok kellemetlen tünettel járhat, előre pedig nem lehet tudni, kit hogyan érint majd. De szerencsére van megoldás!

Mi a baj a mesterséges hormonterápiával?

Az orvostudomány a klimaxos panaszok kezelésére sokáig a mesterséges hormonpótlást szorgalmazta, ugyanis a tünetek oka a hormonrendszer változásaiban, pontosabban az ösztrogénszint csökkenésében keresendő.

Az ösztrogént pedig kémiai szerekkel pótolták, ráadásul nem egyénre szabottan, hanem “sablonszerű” módon. Ez viszont hosszabb távon nem várt szövődményekkel járt, az ilyen kezelést kapott hölgyek körében megszaporodtak a trombózisos és mellrákos esetek.

Napjainkban a mesterséges hormonpótlás elavult módszernek számít, és a haladóbb szellemű nőgyógyászok a természetes megoldásokat, azaz a fitoösztrogének alkalmazását javasolják az érintetteknek.

Hogyan segítenek a menopauzán a gyógynövények?

Tisztázzunk egy fontos fogalmat: a fitoösztrogének olyan, bizonyos növényekben megtalálható hatóanyagok, amik a szervezetben képesek az ösztrogénhez hasonlóan viselkedni. Hogy ez mit jelent pontosan?

Azt, hogy ezáltal helyreáll a hormonrendszer egyensúlya, így a klimaxos panaszok jelentősen csökkennek, vagy akár teljesen meg is szűnnek. Persze ettől még maga a változókor ugyanúgy lezajlik, csak sokkal kevésbé lesz kellemetlen.

A legtöbb nő ebben az időszakban gyakori hőhullámokat, intenzív verejtékezést, hajhullást, súlygyarapodást, hangulatingadozásokat, feledékenységet, ingerlékenységet, csökkenő libidót, illetve a menstruáció rendszertelenné válását tapasztalja. Habár ezek a panaszok önmagukban, nem veszélyesek, de legyünk őszinték, jelentősen rontják az életminőséget, ami a mentális egészségre is kihat.

A fitoösztrogének viszont segíthetnek. Ezek a hatóanyagok bizonyos élelmiszerekben is megtalálhatóak (erre mindjárt kitérünk részletesebben), de étrend-kiegészítőként, például a Myrobalan Feminess kapszulájának formájában is fogyasztható.

Az életmódbeli változtatások szerepe

Fontos, hogy nem szabad egy-egy hatóanyagtól várni a csodát, a testünk ugyanis egy komplex rendszer, melynek működésére az életvitelünk is nagyban kihat. Nézzük például a táplálkozást: ha az étrendünk rendszeresen tartalmaz szóját, édesburgonyát, babot, paradicsomot, tököt, azzal máris tettünk egy nagy lépést a hormonális egyensúly felé, hiszen ezek az élelmiszerek fitoösztrogénekben gazdagok.

Emellett fontos még a fizikai aktivitás, hiszen a szervezetünk alapvetően nem az ülő életmódra termett. A sportolás nemcsak az elhízáson segít, hanem az immunrendszerre és a hormonháztartásra is jó hatással van, nem beszélve az állóképességről és a mentális egészségről.

pr

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?