Hogyan készül a gipszkartonból álmennyezet?

gipszkatron

A gipszkarton egy nagyon gyakran alkalmazott építési alapanyag, amelynek számos előnyös vonása akad. Többféle elképzelés is viszonylag egyszerűen megvalósítható belőle, például akár álmennyezet elkészítéséhez is tökéletes.

Nem mindegy, hogy hogyan csináljuk!

A hírekből is láthatjuk időnként, hogy gondot okozhat megfelelő szakembert találni. Ha mi magunk látunk neki a dolognak, ezt a problémát máris letudhatjuk.

Mint a legtöbb saját kezűleg kivitelezett projektnél, itt is hatalmas a jelentősége annak, hogy mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mik az egymást követő helyes lépések. Az, hogy semmi ne maradjon ki a munkafolyamatból, alapvető elvárás, amennyiben valóban korrekt munkát akarunk végezni. 

Egy álmennyezet esetén ráadásul még azzal is számolnunk kell, hogy ha nem megfelelő módon végezzük el a feladatot, akkor akár az is előfordulhat, hogy végül valakinek a fején landol az építményünk. 

 

A rögzítés szerepe hatalmas!

Józan Kft. szárazépítészeti függesztői közül válogatva azonban beszerezhetjük azokat az eszközöket, amelyekkel nem fog problémát okozni a stabil rögzítés. A direktfüggesztők lesznek azok az eszközök, amikkel a profilokat a mennyezetről le tudjuk “lógatni”. 

Mivel a CD profilok adják a tulajdonképpeni vázat, ezért értelemszerűen fontos, hogy megfelelő biztonsággal, minden körülmények között fixen maradjanak, hiszen erre terhelődnek rá a gipszkarton táblák.

Akad néhány tényező, amire fontos odafigyelni, ha el szeretnénk kerülni a problémákat, és valóban tartós építményt szeretnénk alkotni.

 

Tippek a stabil rögzítéshez

Az egyik teendőnk, hogy gondosan meghatározzuk, és ki is jelöljük azt a részt, ahova az álmennyezetet akarjuk tenni. Figyeljünk oda arra, hogy ezzel a váz helye lesz pontosítva, tehát erre még rá fog jönni az a lapvastagság, amivel dolgozunk. A terület felrajzolását legkönnyebben zsinórral, esetleg egy profillal és egy vízmértékkel tudjuk megtenni.

Ezután következhetnek körbe az UD profilok, de mielőtt stabilizálnánk őket, alkalmazzuk a csatlakozó szivacscsíkokat is. A rögzítés helyei között legfeljebb nyolcszáz milliméternyi helyet hagyjunk ki, a saroktól pedig maximum kétszáz milliméterre feküdjön az első ilyen pontunk.

Ha ezzel is megvagyunk, jöhet a direktfüggesztők felhelyezése, itt a CD profilok hosszirányában számoljunk ezer milliméteres távokkal, merőlegesen pedig mindig négyszáz milliméterrel. A végeredmény gyakorlatilag olyan lesz, mint egy háló. A stabil rögzítés érdekében olyan elemet, ami teherhordó, nem szabad műanyag dübellel stabilizálni, ehelyett fémből készültet alkalmazzunk, illetve ha a födém alapanyaga fa, akkor lapos facsavarokkal dolgozzunk. 

A biztos rögzítést követően a CD profilokat az UD profilokba csúsztathatjuk, majd következhet a gipszkarton lapok fixálása. Ezután már csak a simítások vannak hátra, és máris kész az álmennyezet! Szép munka volt!

pr

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?