A táptalajjal töltött műanyag zsák nem csupán üvegházakban, fóliasátrakban használható. A zsákot például faládába helyezhetjük, és ültethetünk bele egynyáriakat, zöldségeket.
Az ültetőzsák házilag is elkészíthető. Ajánlott lyukat vágni az aljára, hogy a felesleges vizet elvezessük.
Hogyan használható az ültetőzsák?
Az ültetőzsák házilag is elkészíthető. Ajánlott lyukat vágni az aljára, hogy a felesleges vizet elvezessük. A tetejére nagy, téglalap alakú lyukat vágunk, ha virágágyásszerűen szeretnénk beültetni. A szabad felület azonban ne legyen túl nagy, mert a sekély talaj így még könnyebben kiszárad. Ezért, ha kevés növényt akarunk ültetni, a zsákokba kereszt alakban vájunk nyílásokat a beültetendő növények számára. A sarkokat aláhajtva négyzeteket kapunk. Ide kerülnek a növények.
Beültetés előtt a talajt meg kell öntözni, lehetőleg öntözőrózsával. Speciális de egyszerű öntözőberendezést is alkalmazhatunk. Öntözés után ültetőlapáttal kiemeljük azt a talajrészt, ahová a növényeket be fogjuk helyezni. Akkor használjunk ültetőzsákot, ha a vízellátást folyamatosan tudjuk biztosítani. Csak olyan növények kerüljenek az ültetőzsákokba, amelyek súlyuk, lombozatuk miatt nem fordulnak ki a talajból. Szükség esetén a növények megtámasztásáról is gondoskodni kell. Használjunk boltban kapható speciális támasztó keretet, amelyet alulról a zsákhoz lehet rögzíteni, vagy a megtámasztáshoz használjunk nádszálat és kötöződrótot. ĺgy ültethetünk paradicsomot, babot és petrezselymet, de ültethetünk így szamócát, újhagymát, kakukkfüvet, vagy petúniát, lobéliát, begóniát, fuksziát. (www.kertpont.hu)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.