Óvakodjunk a csalóktól

ÚJ SZÓ-TIPPAkik nyaralót szeretnének vásárolni, azoknak különösen óvatosan kellene eljárniuk, hiszen az elmúlt években nem egy olyan esetre derült fény, amikor a gyanútlan vásárlók a csalók hálójában végezték nyaraló és pénz nélkül.

ÚJ SZÓ-TIPP

Akik nyaralót szeretnének vásárolni, azoknak különösen óvatosan kellene eljárniuk, hiszen az elmúlt években nem egy olyan esetre derült fény, amikor a gyanútlan vásárlók a csalók hálójában végezték nyaraló és pénz nélkül. Különösen az olyan hirdetésekkel kapcsolatban éri meg az elővigyázatosság, amelyekben a nyaralót egy közvetítőn keresztül árulják. Ha az ingatlant felkínáló titkolja a nevét, nagy az esélye annak, hogy csalóról van szó, aki olyan ingatlant próbál meg eladni, amelynek a tulajdonosa erről nem is tud. A legfontosabb alapszabály emiatt az, hogy az óvadék kifizetése előtt is kérjük el az ingatlan tulajdonlapját, és igazolni kell az eladó személyazonosságát is. Hogy valóban a tulajdonosról van szó, azt a nyaraló energiaszámláin is ellenőrizhetjük. A kataszteri hivatalban a nyaraló vásárlása iránt érdeklődők kikérhetik a tulajdonlap kivonatát, amivel ellenőrizhetjük, hogy valóban az ingatlan tulajdonosával tárgyalunk-e az eladásról. A kivonatnak köszönhetően azonban azt is megtudhatjuk, hogy az adott ingatlanra nincs-e zálogjog, vagyis, hogy korábban nem vettek-e fel olyan jelzáloghitelt, amiért a nyaralóval kezeskedtek. Ugyanilyen fontos az is, hogy megtudjuk, az adott ingatlannal kapcsolatban a tulajdonosnak nincsenek-e kifizetetlen tartozásai, hiszen könnyen megtörténhetett, nem fizetett az energiaszolgáltatóknak, így ez utóbbiak épp a beköltözést követően kapcsolják le a villanyt. A nyaraló eladására ugyanazok a feltételek érvények, mint a lakáseladásra, az adásvételi szerződés tartalma így ugyanolyan, mint az utóbbiaknál. Gyakran megtörténik, a vevő még nem szerezte meg a lakásvételhez szükséges pénzt, esetleg az eladó nem akarja még végleg elkötelezni magát, de már előrehaladott tárgyalások folynak a tranzakciót illetően. Ilyen esetekben érdemes a jogászok szerint szóbeli megegyezés vagy maga az adásvételi szerződés helyett előszerződést kötni. Az előszerződés egy olyan szerződés, amivel az azt aláíró felek arra vállalnak kötelezettséget, hogy az abban foglaltak alapján később egymással szerződést kötnek. Vagyis arról egyeznek meg, hogy később mikor és milyen tartalmú végleges szerződést kötnek. A vásárlásnál arra is ügyeljünk, hogy a nyaraló nincs-e szigorúbban szabályozott védett természeti övezetben. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?