Júniusban a Xiaomiból fogyott a legtöbb hazánkban

A Xiaomi nyerte a versenyt a szlovákiai piacon júniusban, a kínai gyártó készülékeiből fogyott a legtöbb, a negyven megszerezhető helyből 15-öt szerzett meg. Érdekesség, hogy a négy szolgáltató házi versenyében egyik helyen sem tudott az első helyen végezni.

A második helyen a Samsung végzett, mindössze egy készülékkel lemaradva, összesen 14 helyezéssel, míg a harmadik az Apple, az iPhone- ok ezúttal 8 helyen szerepelnek – igaz, ez már annak is köszönhető, hogy az amerikai gyártó rajongói már az új, 16-os modellre várnak, így annak megjelenése után ismét nagyobb lesz az Apple részesedése. A versenyben még két gyártó szerzett helyezést, ez pedig a Motorola (2) és a Honor (1). Ha az összesítést nézzük, akkor a négy első helyből hármat a Samsung vitt, míg egyet az Apple.

Az Orange-nál egyértelmű a Samsung fölénye, a 10 helyből ötöt a dél-koreai gyártó vitt el, köztük az első helyet is – júniusban, csakúgy mint májusban, a Samsung Galaxy A55 lett a legkelendőbb okostelefon a szolgáltatónál. A második az Apple, három készülékkel, míg a harmadik a Honor, két modellel.

Nem a legszínesebb a verseny a Telekomnál, csak két gyártó tudott bekerülni a legjobb tíz közé, ez pedig a Samsung és a Xiaomi. Ez előbbi hat modellel, míg a kínai gyártó néggyel. A többiek ez esetben labdába se rúgtak. A szolgáltatónál a júniusi győztes a Samsung Galaxy A55-ös, 5G-képes okostelefon lett.

Az O2-nél a Xiaomi volt a legjobb, 5 modellel van jelen a legjobbak között, a második az Apple, három készükékkel, a Samsung csak a harmadik, két helyezéssel. Az első helyen a Samsung Galaxy A15-ös modell végzett. Az Apple iPhone 15-ös család három verziója is felkerült a listára, köztük a két legdrágább, a Pro és a MAX is.

Gyártók szempontjából a 4kánál látható a legszínesebb verseny – összesen öt márka szerepel a listán, a Xiaomi 4 készükékkel, a Motorola és Apple két-két modellel, míg a Samsung és a Honor egy-egy okostelefonnal van jelen a listán. A 4ka ügyfelei júniusban leginkább az iPhone 15-ös telefont vásárolták.