A gyors ügyintézés sokszor az ügyféltől is függ

ÚJ SZÓ-TANÁCSHa azt szeretnénk, hogy a biztosító a lehető leghamarabb megtérítse a kárunkat, a káresetet a legrövidebb időn belül be kellene jelentenünk.

ÚJ SZÓ-TANÁCS

Ha azt szeretnénk, hogy a biztosító a lehető leghamarabb megtérítse a kárunkat, a káresetet a legrövidebb időn belül be kellene jelentenünk. Ezt megtehetjük személyesen, a biztosító valamelyik kirendeltségén, manapság azonban már telefonon, sőt interneten keresztül is bejelenthetjük a kárt.

A biztosítók, azt megelőzően, hogy bármit is fizetnének, a saját alkalmazottjukat küldik ki felmérni a kárt. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy például egy árvizet követően mindent úgy kellene hagynunk, ahogy azt a víz össze-vissza hányta, semmit sem téve annak érdekében, hogy megakadályozzuk az újabb károkat. „Az ügyfélnek a szabályok szerint a biztosító engedélye nélkül nem szabadna változtatnia az alaphelyzeten, mindez azonban nem jelenti azt, hogy egészségügyi vagy egyéb fontos okokból, ne tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a károk ne nőjenek” – vallja Silvia Vonzová, a Kommunális Biztosító marketingosztályának a vezetője. „Ha a helyzet úgy kívánja, egyes tárgyakat nyugodtan ki lehet dobni a házból, előtte azonban fotódokumentációt kell készíteni a károkról” – magyarázza Zuzana Francúzová, a ČSOB Biztosító szóvivője. Azonban ha már tudjuk, hogy a biztosító mikor küldi ki a munkatársát, jobb, ha ezeket a tárgyakat valahová félretesszük, hogy bizonyítani tudjuk a károkat. A biztosítók ugyanis a csalók ellen csak úgy védekezhetnek, ha mindent alaposan dokumentálnak. „Ha az ügyfél képtelen bebizonyítani, hogy valóban olyan kára keletkezett, mint amit bejelentett, a biztosító kénytelen visszautasítani a kárigényét” – állítja Francúzová.

Még mielőtt a biztosító munkatársa a helyszínre érkezik, érdemes összeírni az összes kárt, hogy semmiről se feledkezzünk meg. „A biztosító az árvizeket követően igyekszik a lehető legrövidebb időn belül kifizetni az okozott veszteséget. Ezt többnyire 5-10 napon belül képes megtenni, azt követően, hogy megtörtént a kárfelmérés, és lezárult az ezzel kapcsolatos dokumentáció” – nyilatkozta Zuzana Hliváková, a Generali Bizosító kommunikációs osztályának igazgatója. A kár megtérítésén kívül a biztosító úgy is segíthet, hogy szükség esetén pótlakást biztosít azoknak, akiknek a háza lakhatatlanná vált. Minden biztosítónál más-más szabályok vannak arra, hogy az ügyfél számára hány napra biztosít pótlakást, és erre milyen összeget hajlandó fizetni. A szerződés megkötésénél így erre is oda kellene figyelnünk. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?