Fotó: eduvizig.hu
Nem mindegy, hogy mikor és merre dől
Nincs mese, ha veszélyes, ki kell vágni: önkormányzat, vízügyi igazgatóság és horgász szövetség is indokolt esetben kéri a kezelésében lévő területeken az idős, beteg, kidőlés előtti faállomány eltávolítását. Hatósági engedéllyel zajlik a munka, ahol lehet, pótolják az állományt. Csütörtökön az Aranypart II-n vágnak ki két veszélyes fát a csónakkikötőnél.
Tavasszal a regionális vízügyi igazgatóság jegyzői engedéllyel vágta a veszélyes fákat Mosonmagyaróváron, a Lajta parti sávján, a Malom-ági Lajta-torkolat feletti szakaszon, a Toldi utca mellett és az árvízvédelmi töltés rézsűjében. A helyben lakók által bejelentett idős, beteg, balesetveszélyes, csúcsszáraz, vagy a vízügyi fenntartási munkákat akadályozó fákat döntöttek ki, majd rendezték a területet is, a fahulladékot elvitték. A Lajta parti sávján az előírások és a távlati fenntartási munkák végzés és a keskeny helyszín okén nem volt lehetőség a fapótlásra.
Győrben hasonló a helyzet, ilyen fák kivágása hatósági engedéllyel azokon a helyszíneken lehetséges, ahol többek között a fa balesetveszélyes, a növény egészségi állapota indokolja, a fa túl közel nőtt az épülethez, közművek vannak veszélyben, vagy fejlesztések miatt más növények telepítésére kerül sor.
A munka folyamatos: november 11-én, csütörtökön reggel 9 órakor a katasztrófavédelem az Aranypart II. 3. számú csónakkikötőnél két veszélyes fát távolít el a megyei horgász szövetség bejelentésére reagálva. A faállomány kezelője kéri, hogy a munka biztonságos elvégzése és a csónakok biztonsága érdekében a ladikokat az akciónap előtt vigyék el a kikötőből.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.