Egyterű – A tábla kiegészítése miatt itt csak személykocsik állhatnak meg.
Lebilincselő érvek és ellenérvek Adyvárosból
Sorra kaptak kerékbilincset az elmúlt hetekben főként Adyvárosban azok a parkoló egyterű járművek, melyek forgalmi engedélyében áruszállító megnevezés szerepel – egy kiegészítő tábla jelzi ugyanis, hogy csak személygépkocsik állhatnak meg ott. Üzletek és szolgáltatók panaszkodnak, hogy így nem tudnak árut rakodni, miközben az ott élők szerint sokszor két parkolóhelyet is elfoglalnak (az éjszakára is ott ragadt) haszonjárművek, ezért saját otthonuk előtt nem tudnak megállni.
Pro és kontra, érvek és ellenérvek ütköznek az adyvárosi (és marcalvárosi) kerékbilincselésekkel kapcsolatban: ami tény, nagyjából két hete az egyterű haszongépjárműveket sorra büntetik meg a Kodály Zoltán utca, a Szigethy Attila utca és az Ifjúság körút környékén a parkolókban. Ott ugyanis sok helyen a P betű alatt egy kiegészítő tábla is látható, miszerint csak személygépkocsik állhatnak meg. Parkolóhelyet valóban nem könnyű itt találni: az itt élők szerint sokszor indokolatlanul, akár két helyet is elfoglalva éjszakáznak itt egyterűek, a szolgáltatók és szállítók viszont munkájuk ellehetetlenüléséről beszélnek.
Nézzük az érveket tehát mindkét oldalról.
PRO
„A cégek, kisvállalkozók mindennapi megélhetésével szórakoznak”
A közösségi oldal Győr összefog csoportjában lángolt fel leginkább erről a vita. Egy a Szigethy Attila úton lévő virágház üzemeltetőjét Valentin-napon büntették meg: haszongépjárművel állt meg a bolt előtt, árut hozott, ahogy korábban mindig. Miközben tele volt az üzlet, jöttek a városrendészek, figyelmeztették, majd kerékbilincset kapott.
„A fa nyílászárók javítása Győr területén részemről befejezve. Egy komplett asztalosműhely meg időnként fél tonna üveg van a furgonomban” – panaszolta egy vállalkozó, aki hasonló büntetés után már nem mer megállni az adyvárosi részen sem, amíg kipakolja az árut.
„Engem is megbüntettek a Kodály Zoltán utcában, 15 percre ugrottam be a patikába. Ha a kisteherautó az egyetlen munkaeszközöm, hol álljak meg elintézni a napi dolgaimat?” - replikázott egy harmadik bosszús, aki fizethetett. Többen jelezték, „a cégek, kisvállalkozók mindennapi megélhetésével szórakoznak.” Márpedig 11ezer 500 forintért veszik le a bilincset, s másfél óra volt, mire kiértek” – panaszolta egy másik érintett.
KONTRA
„Az se járja, hogy amikor hazaérek, nem tudok parkolni”
„Ők mit érdemelnének? A trafó háznál az iskola miatt amúgy is nehéz a parkolás. A lakóknak már lassan jegyet kell váltani a Holdra” – több fotóval is illusztrálta a helyzetet Holpert István. Ezeken az egyterűek keresztben állva, két parkolóhelyet foglalnak el.
„Az se járja, hogy amikor hazajövök a munkából este tíz óra után, s nem tudok parkolni a kismillió teherautó miatt” – jelezte egy másik adyvárosi. Akadnak ugyanis olyan árut szállító cégek városszerte, amelyeknek van ugyan telephelye, de alkalmazottaiknak megengedik, hogy a céges furgonnal járjanak haza.
Az ügyben hétfőn a győri városrendészettől többek közt azt kérdeztük: februárban eddig hány gépjármű kapott a városrendészettől kerékbilincset? Januárban összesen mekkora volt ez a szám? Miért főként Adyvárosban és miért a kishaszonjárművek vannak „célkeresztben”? Ha válaszolnak, külön cikkben folytatjuk a témát.
Az ügyben hétfőn a győri városrendészettől többek közt azt kérdeztük: februárban eddig hány gépjármű kapott a városrendészettől kerékbilincset? Januárban összesen mekkora volt ez a szám? Miért főként Adyvárosban és miért a kishaszonjárművek vannak „célkeresztben”? Ha válaszolnak, külön cikkben folytatjuk a témát.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.