GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK

Profitzuhanás a lakástakaréknál
Pozsony. Az Első Lakástakarék-pénztár (PSS) az idei első negyedévben 242,9 millió koronás bruttó nyereséget ért el, 57%-kal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában, viszont közel a harmadával több, 43,4 ezer szerződést kötött az ügyfelekkel.

Profitzuhanás a lakástakaréknál

Pozsony. Az Első Lakástakarék-pénztár (PSS) az idei első negyedévben 242,9 millió koronás bruttó nyereséget ért el, 57%-kal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában, viszont közel a harmadával több, 43,4 ezer szerződést kötött az ügyfelekkel. A lakáspiac harmadik szereplőjének, a ČSOB Lakás-takarékpénztárnak a profitja az idei év első három hónapjában 64%kal, 2,6 millió koronára esett vissza. Az említett időszakban 3690 új szerződést kötöttek, 1,09 milliárd koronás célösszeggel. (SITA)

Rekord osztalék a cseh cégeknél

Prága. Rekordnagyságú osztalékot fizetnek idén a csehországi cégek. Becslések szerint mintegy 130-150 milliárd korona kerül majd szétosztásra, ami 10%-kal magasabb összeg, mint tavaly. Az összeg nagyjából kétharmada a külföldi tulajdonosok számláján köt ki, ami azt jelenti, hogy a rendszerváltás után első ízben folyik el így Csehországból külföldre több mint 100 milliárd korona. A külföldi tulajdonban lévő cégek közül a legtöbb pénzt a spanyol Telefónica osztja szét (16,1 milliárd koronát). A Cseh Energetikai Művek (ČEZ) mintegy 30%-kal 12 milliárd koronára emelte az osztalékok összegét. (-kes)

Deficites állami költségvetés

Pozsony. A Fico-kormány gazdálkodása miatt az elmúlt időszakban az állam bevételei alig emelkedtek, a kiadások ugyanakkor jelentős mértékben nőttek. Az állami költségvetés hiánya április végére elérte az 1,517 milliárd koronát. Az elmúlt év azonos időszakában a költségvetés 180 millió koronás többlettel zárt, egy év alatt így az állam gazdálkodása 1,697 milliárd koronás visszaesést könyvelhetett el. (TASR)

Kelet markában a Nyugat?

London. A következő 10 évben mindinkább olyan országokba tevődik át a világ olajtartalékainak többsége, amelyek barátságtalanok a nyugati olajvállalatokkal szemben. A világ termelésében a mai 60%-ról 70-re nő annak a 15 országnak a súlya, amelyek növelhetik kitermelésüket, ám barátságtalanok a nyugatiakkal szemben. (m)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?