Magyar brókerház Pozsonyban
Pozsony. Szlovákia kiemelkedő gazdasági növekedése a külföldi beruházók mellett a környező országok pénzpiaci szereplőinek a fantáziáját is megmozgathatja. Az első fecskének a Magyarországon élvonalbeli Buda-Cash Brókerház számít, amely InveStore néven tegnap nyitotta meg pozsonyi irodáját.
GAZDASÁGI HÍRMORZSÁK
Pozsony. Szlovákia kiemelkedő gazdasági növekedése a külföldi beruházók mellett a környező országok pénzpiaci szereplőinek a fantáziáját is megmozgathatja. Az első fecskének a Magyarországon élvonalbeli Buda-Cash Brókerház számít, amely InveStore néven tegnap nyitotta meg pozsonyi irodáját. Tölgyesi Péter, a társaság vezérigazgatója szerint Pozsony közép-európai terjeszkedésük első állomása. Ha az itteni irodájuk beválik, akkor Lengyelországra, Romániára és Bulgáriára is kiterjesztik a vállalkozásukat. Szlovákiai letelepedésüket az ország kiemelkedő gazdasági növekedésével, a jó adótörvényekkel és az alacsony kamatszinttel magyarázza. A Buda-Cash Brókerház 1995 májusában alakult, alapítása óta a Budapesti Értéktőzsde tagja. A társaság 2004 óta kínálja ügyfeleinek online szolgáltatásait. Az InveStore Trader olyan professzionális kereskedési rendszer, amely online kapcsolattal közvetlen üzletkötést tesz lehetővé a pillanatnyi piaci árfolyamokon és egyidejűleg azonnali számlahozzáférést biztosít a nap 24 órájában. Daniel Ružič, a pozsonyi iroda vezetője arra számít, hogy az elkövetkező négy hónapban nagyjából 150 ügyfelet szerezhetnek, a havi forgalmuk pedig 100 millió euróra nőhet. (mi)
Magyarország és a Déli Áramlat
Budapest. Várhatóan holnap Moszkvában megállapodást köt a magyar és az orosz kormány a Déli Áramlat (ez a vezeték Olaszországot, a Balkánt, Bulgáriát, Magyarországon keresztül Ausztriát érné el) nevű gázvezeték magyarországi szakaszának megépítéséről – jelentette be Gyurcsány Ferenc miniszterelnök azt követően, hogy tárgyalt Dmitrij Medvegyevvel, a Gazprom elnökével, az elnöki poszt várományosával. Egy közös vállalat üzemeltetné a vezetéket, amelyben 50-50 százalékban részesülne a két állam. A magyar szakaszhoz kapcsolódna egy 1 milliárd köbméteres gáztározó. A magyar miniszterelnök szerint a Déli Áramlat nem veszélyeztetné az európai uniós Nabucco-projekt megvalósítását, ami iráni közép-ázsiai és azeri földgázra támaszkodik. A Déli Áramlat egésze 10-14 milliárd dollárba kerül, ebből kb. 2 milliárd esik a magyar részre. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.