London. Az amerikai gazdaságtörténet egyik legnagyobb csődje lehet az Enron energetikai óriásvállalaté, amelyik megmentésétől, egy 8,4 milliárd dolláros bekebelezési akció formájában elállt a vevőjelölt, az ugyancsak amerikai Dynegy cég.
Ellehetetlenült az Enron
London. Az amerikai gazdaságtörténet egyik legnagyobb csődje lehet az Enron energetikai óriásvállalaté, amelyik megmentésétől, egy 8,4 milliárd dolláros bekebelezési akció formájában elállt a vevőjelölt, az ugyancsak amerikai Dynegy cég. A hatalmas, 13 milliárd dolláros adósságheggyel szembenéző Enron európai vállalkozása már kérte is a csődvédelmet. Az anyavállalat tartozásai ügyében elindult az egyezkedés a hitelező bankokkal, hiszen nem kisebb a tét, mint az amerikai és európai energiaellátás (villamos és gáz) mintegy 20 százalékának a biztosítása. A sajtó úgy tudja, hogy az amerikai Enron szolgáltatási kapcsolatát már meg is szüntették az európaival, és a cég közölte, hogy az utóbbi piacon fennálló kötelezettségeit teljesíti. Az energiakereskedelem felügyeletére hivatott testületek pedig tudatták, hogy igyekeznek teljes ellenőrzést gyakorolni az energiapiac fejleményei felett, elkerülendő, hogy valamilyen fennakadás legyen bárhol is az ellátásban. Más energiaszolgáltatók jelezték, hogy készek az Enron által „üresen hagyott” szolgáltatói rés betöltésére. A 40 országban tevékenykedő, 20 ezer főt foglalkoztató, a földgáz és az energetika kategóriájában a legnagyobb amerikai kereskedőnek számító Enron bukása óriási pofont jelente az amerikai gazdaságnak és még inkább elmélyítené a recessziót. (m, ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.