Élettel fedezett hitelek

Pozsony. Életbiztosítást kötni a családfenntartók számára ma már szinte kötelességnek számít, hiszen az esetleges problémák esetén egy család jövője függhet a jól megkötött szerződéstől. Az elmúlt időszakban azonban az életbiztosítás a hitelt felvevők számára is jól jöhetett.

Nagyobb összegű hitelt vettünk fel, ám egy idő után képtelenek vagyunk fizetni a törlesztőrészleteket? A pénzügyi tanácsadók szerint a segítség gyakran onnan érkezik, ahonnan nem is gondolnánk. Az időleges pénzhiány esetén, vagyis ha az egyik napról a másikra kidobnak a munkából, hosszabb időre megbetegszünk vagy balesetet szenvedünk, az életbiztosításunkkal fedezhetjük a hitelt. A pénzintézetek többnyire akkor követelik meg a hitel életbiztosítással történő fedezetét, ha a fogyasztási kölcsönt egyéb módon nem biztosítottuk be. Életbiztosítással vállalhatunk kezességet a jelzáloghitelért is, ezt azonban a bankok többnyire nem követelik meg. Ha mégis felajánljuk, akkor valamivel alacsonyabb hitelkamatokra számíthatunk. Jól jön az életbiztosítás azok számára is, akiknek a bankok egyébként nem nyújtanának hitelt, mivel nem elég vagyonosak. Az életbiztosításnak köszönhetően így gyakran a rizikósabbnak számító ügyfelek is hitelhez juthatnak.

A pénzintézetek számára fontos, hogy az ügyfelük be legyen biztosítva az esetleges fizetésképtelenség ellen, a hiteligénylés során elsősorban az iránt érdeklődnek, hogy az életbiztosítás legalább a hitelt fedezi-e. Akkor sincs baj azonban, ha már van életbiztosításunk, ám ez nem fedezi a hitelt, hiszen ekkor sem kell járulékos biztosítást kötnünk. Elegendő, ha a biztosítót felkérjük, hogy a biztosításunkat a bank részére kösse le. Viszont ha most gondolkodunk azon, hogy milyen életbiztosítást szeretnénk kötni, érdemes felmérni azt is, hogy a jövőben esetleg szeretnénk-e hitelt felvenni.

Az életbiztosítás rendkívül előnyös lehet a jelzáloghitel igénylése esetén. A bankok ugyanis nagyon jól bebiztosítják magukat az olyan esetekre, ha nem tudjuk fizetni a törlesztőrészleteket. A jelzáloghitelt igénylők ingatlant helyeznek letétbe a hitelért cserébe, az esetleges pénzhiány miatt így könnyen fedél nélkül maradhatunk. Ebben az esetben vehetjük hasznát az életbiztosításnak, hiszen az átmeneti pénzhiányt fedezhetjük vele. Választhatunk tőke-, befektetési és rizikós életbiztosításból. Ez utóbbi általában olcsóbb, mint a két előző, mert nem tartalmazza az úgynevezett takarékossági részt, épp ezért ezt használják leginkább azok, akik, jelzáloghitelt vesznek fel. Nem szabadna megfeledkeznünk azonban arról, hogy az életbiztosítás megkötésével még nem jutunk hozzá automatikusan a hitelhez, hiszen a bank számára ez csak egy kővetkező biztosítéknak számít, ám az alapfeltétel az ingatlan zálogba helyezése. Az életbiztosítást néha úgy is reklámozzák, mint egy bármire alkalmas takarékossági formát. Ezzel kapcsolatban azonban meg kell jegyezni, hogy az életbiztosítás első éveiben rendkívül alacsony összeget takarítunk meg, vagyis a számításunk nem minden esetben jön be. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?