<p>Nem mindenkit tett boldoggá, hogy a Facebook 1 milliárd dollárért felvásárolta az Instagramot, a mobil fotómegosztó szolgáltatás egyes hívei nem rejtették véka alá haragjukat amiatt, hogy közösségi portálóriás felfalta a kedvencüket.</p>
Egyes rajongók rossz néven vették, hogy a Facebook felvásárolta az Instagramot
A régies stílusú fotók megosztását lehetővé tévő alkalmazás egyes hívei a Twitter mikroblog portálon rémes cégnek nevezték a Facebookot, amely szégyentelenül eltapos néhány védtelen kreatív elmét.
"Azt hiszem, itt az idő, hogy leiratkozzam az Instagram-alkalmazásról, még mielőtt a Facebook tönkreteszi" – írta a Twitteren egy bizonyos Charlie Robinson.
"A kedves Facebook megvette az Instagramot. Megint valami, amit tönkre lehet tenni" – morgolódott Jay El Nino Garcia egy másik Twitter-üzenetben.
A közösségi portálokra feltett tartalmakat tanulmányozó Crimson Hexagon cég elemzői szerint a felvásárlással kapcsolatos Twitterre feltett 201 ezer reagálás közül mindössze 12 százalék volt kedvező. Tíz százalék "undorodott" a Facebooktól, 10 százalék pedig bejelentette, hogy leiratkozik az Instagramról.
A rendkívül népszerű Facebooknak ugyanaz a missziója, mint az Instagramnak: arra biztatni az embereket, hogy hálózatokat építsenek az életük megosztására.
Az Instagram 30 millió felhasználója számára azonban kedvenc felhasználásuk mást jelent, mint a közösségi hálózatóriásé. Az Instagram-szoftver segítségével a mobiltelefonnal készített felvételeket különböző szűrők segítségével retusálni lehet, és "retro" küllemet biztosítva a felvételnek végül fel lehet tenni a világhálóra.
A Facebooktól eltérően az Instagramon nincsen reklám. A felhasználók pedig nem szívesen látnák, ha a személyes adataikat hirdetőknek adnák el.
"A felhasználók így finoman lavírozhattak a magánélet és nyilvánosság között, és volt némi szabad terük a mindenütt jelenlévő Facebooktól távol. Ez fog most megszűnni, amit a felhasználók veszteségként élnek meg" - írta Jenna Wortham, a The New York Times technológiai blogrovatában.
"Az Instagram eladása a kemény valóságot tükrözi, azt, hogy megszűnnek a titkos helyek vagy magánterületek, ahol megoszthatjuk a dolgainkat, beszélgethetünk vagy kóborolhatunk a barátainkkal". A néhány még meglévő biztonságos helyet körülzárták, vagy az olyan cégek vásárlási listáján szerepelnek, mint a Google, az Apple vagy a Facebook" – tette hozzá.
Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója igyekezett megnyugtatni az Instagram-híveket. Facebook-oldalán hangsúlyozta: a felhasználók megőrizhetik a Facebookon kívül fotóikat, és távol tarthatják a közösségi portáltól a "követőiket". "Ahelyett, hogy egyszerűen a Facebookba olvasztanánk, meg kell őriznünk és tovább kell építenünk az Instagram erőit" – írta. Döntését az oldalon több mint 140 ezren lájkolták. "Bravó" "Szuper döntés" – írták egyesek, míg mások nem osztották ezt a véleményt.
"Egy fénykép 1000 szót ér" – írta egy bizonyos Peter RonPaul Kallman, aki áthúzta és "egymilliárd dollárral" helyettesítette az "ezer szót".
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.