Az EU munkanélkülisége 6 éve nem volt ennyire alacsony

Rég nem volt ilyen ala-csony a munkanélküli-ség az Európai Unióban: szeptemberben csak 9,3 százaléknyian voltak állás nélkül. Tavaly 10,1%-on állt a mutató. Szlovákiának azonban továbbra sincs mivel büszkélkednie.Brüsszel.

Rég nem volt ilyen ala-csony a munkanélküli-ség az Európai Unióban: szeptemberben csak 9,3 százaléknyian voltak állás nélkül. Tavaly 10,1%-on állt a mutató. Szlovákiának azonban továbbra sincs mivel büszkélkednie.

Brüsszel. Az Eurostat utoljára 2009 szeptemberében mért ennél alacsonyabb munkanélküliséget az EU-ban. Javul a helyzet az eurózónában is, ott 10,8 százalékos a munkanélküliség. Az eurót használó 19 tagállamban 2012 januárja óta ez a legjobb mutató.

Szlovákia lemarad

A legalacsonyabb munkanélküliséget Németországban mérték, ott 4,5 százaléknak nincs munkája. Rajtuk kívül még Csehországban 5 százalék alatti az adat (4,8 százalék), a dobogó harmadik fokára Málta került a maga 5,1 százalékos munkanélküliségével. Magyarországon 6,5 százalékos a ráta, ami az EU 9. legalacsonyabbja. A legrosszabb helyzetet Görögországban mérték, ott 25 százalékos a munkanélküliség, de Spanyolországban szintén kiemelkedően magas, 21,6 százalékos. A harmadik legrosszabb helyzet Horvátországban van, ahol 15,4 százalék munkanélküli. Szlovákia – a 11 százalékos adatával – a 7. legnagyobb munkanélküliséggel küszködő uniós tagállam.

Javuló spanyolok

A legnagyobb csökkenést Spanyolországban mérték, 24,0 százalékról 21,6 százalékra, Észtországban 8,0 százalékról 5,7 százalékra, valamint Bulgáriában 11,3 százalékról 9,4 százalékra mérséklődött a mutató. A munkanélküliségi ráta egy év alatt 8,9 százalékról 9,5 százalékra emelkedett Finnországban, 10,4 százalékról 10,7 százalékra Franciaországban, 6,7 százalékról 6,8 százalékra Romániában és 8,6 százalékról 8,7 százalékra Belgiumban.

Bajban a fiatalok

A fiatalok munkanélkülisége továbbra is az egyik legsúlyosabb probléma: az EU-ban a 25 éven alattiak 20,1 százaléka nem talál munkát. A legjobb a német fiatalok helyzete, köztük 7 százalékos a munkanélküliség – ám a mutató egyetlen más tagállamban sem egy számjegyű. Négy olyan ország is van, ahol a fiatalok több, mint 40 százaléka nem tud dolgozni (Görögország: 48,6 százalék, Spanyolország: 46,7, Horvátország: 43,1, Olaszország: 40,5). Magyarországon 15,8 százalékos a mutató. (TASR, MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?