Az erős korona lefaragja a profitot

Pozsony. Az a tanács, hogy a részvényalapok öt-tíz éven belül többletnyereséget hoznak, a gyakorlatban nem mindig valósul meg. Igaz, hogy az eurózónához való csatlakozással a devizakockázat jelentős része el fog tűnni, ellenben a világgazdaság egy új recesszió kapujában áll, ami már most is megmutatkozik a tőzsdéken.

Pozsony. Az a tanács, hogy a részvényalapok öt-tíz éven belül többletnyereséget hoznak, a gyakorlatban nem mindig valósul meg. Igaz, hogy az eurózónához való csatlakozással a devizakockázat jelentős része el fog tűnni, ellenben a világgazdaság egy új recesszió kapujában áll, ami már most is megmutatkozik a tőzsdéken. Az öt éve tartó emelkedő ciklusnak lassan elérkezünk a végéhez. Természetesen nem lehet mindennek a pontos menetét megjósolni, de az 1-2 éves esés vagy stagnálás a tőzsdék természetéhez tartozik. A nyíltvégű részvényalapok befektetési stratégiája közismert: legalább öt évig kell benne hagyni megtakarításainkat, hogy tisztes, a kötvényalapokat meghaladó hozamot érhessünk el. A tőzsde és a portfoliómenedzserek tudása idővel meghozza azt a többletnyereséget, amit azért kapunk majd, hogy hosszú távon tettünk félre.

A befektetési alapok arra épülnek, hogy kevés megtakarítással és szaktudás nélkül rendelkező emberek is részesülhessenek a tőzsde áldásaiban, a hosszú távon potenciálisan elérhető többlethozamban. Az ilyen kilátások statisztikai szempontból valóban érvényesek, húsz-harminc év alatt szinte biztosan jóval magasabb hasznot érhetünk el minden más egyéb befektetési lehetőséggel szemben. Ha azonban visszatekintünk az utóbbi öt-tíz évre, mégsem látunk ilyen fergeteges növekedést. Az igaz, hogy a tőzsdék az utóbbi öt évben folyamatosan nőttek, de a korona erősödése ezen sokat gyengített. Azon kevesek, akik pedig már hat-hét éve vásároltak a részvényalapok jegyeiből, sem jártak jobban, mert 2001–2002-es nagy visszaesés elérte őket. A részvényalapokon igazán csak azok kaszáltak, akik rámerészkedtek a latin-amerikai parkettekre, természetes igen nagy kockázat mellett.

A részvényvásárlás időzítése igen hasznos dolog. Nem hatékony azzal a megoldással élni, hogy a pénzt betesszük, és majd sok év múlva kivesszük. Az alap teljesítményét ajánlatos követni és néha-néha besegíteni. Ha egy hullámvölgyet vásárlásra használunk ki, idővel jóval magasabb haszonra is szert tehetünk. Az ilyen aktív menedzseléshez lehetőleg a legjobb papírokkal és globális szinten kereskedő alapokat válasszunk.

Náluk egy-egy esés után biztosan számíthatunk emelkedésre, egy bizonyos ország vagy gazdasági szektor alapja nagyobb odafigyelést igényelne. Tehát a részvényalap jegyeinek megvásárlása után sem érdemes ölbe tett kézzel várni, sokkal kifizetődőbb annak teljesítményét továbbra is folyamatosan figyelni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?