Természetes vízhajtók

Jól bevált módszer a testben felgyülemlett víz kiürítésére a gyümölcs- és zöldséglevelekkel végzett ivókúra. Ezek az élelmiszerek nagy mennyiségben tartalmazzák a vízháztartás szabályzásában döntő szerepet játszó káliumot, és még sok-sok más ásványi sót.

Jól bevált módszer a testben felgyülemlett víz kiürítésére a gyümölcs- és zöldséglevelekkel végzett ivókúra. Ezek az élelmiszerek nagy mennyiségben tartalmazzák a vízháztartás szabályzásában döntő szerepet játszó káliumot, és még sok-sok más ásványi sót.

A különböző gyümölcsök és zöldségek gazdagon ellátják szervezetünket létfontosságú ásványi anyagokkal. Ez különösen nagy jelentőségű az ivókúrák folyamán, mivel a vese fokozott működése során nagy mennyiségben választódnak ki fontos ásványi anyagok, mint például a kalcium.

Kiválasztást fokozók

A káliumban gazdag zöldségek és gyümölcsök kihajtják a szervezetből a vizet. A vitaminok és ásványi anyagok serkentik az anyagcserét, erősítik az immunrendszert. Ha lehetséges, a vízhajtáshoz bioélelmiszereket alkalmazzunk, mert ezekben kevesebb káros anyag található. A sárgarépalevet mindig néhány csepp olajjal – lehetőség szerint búzacsíraolajjal – keverjük, és úgy alkalmazzuk, mert szervezetünk csak ennek a kis mennyiségű zsiradéknak a segítségével tudja az A-elővitamint aktív A-vitaminná alakítani. Az ütemes anyagcsere-folyamatokhoz és a megfelelő kiválasztáshoz – ami a veséken, beleken, bőrön és a tüdőn keresztül történik – bőséges folyadékbevitel szükséges. Ezért fontos, hogy naponta 2,5-3 liter folyadékot mindenképp megigyunk. A léböjtkúra során ez a mennyiség a minimum. A kúra alatt különböző tisztító, illetve salaktalanító teákat is fogyaszthatunk, ezek fokozzák a vizeletkiválasztást és segítik a vese működését. Mivel ezek a teák elég erős vizelethajtók, célszerű fogyasztásukat kora délutánig befejezni, hogy éjszaka ne okozzanak vizelési ingert.

A bélműködés javítására ideális naponta egy-két pohár aszaltszilva- vagy savanyúkáposzta-lé, tejsavó vagy valamilyen tejsavas erjesztéssel készült ital elfogyasztása, amit legjobb friss gyümölcslével keverni. Ezenkívül nátriumszegény ásványvizet is lehet inni.

Tisztító gyümölcslé

A vízhajtáson túlmenően a gyümölcslénapok méregtelenítő hatással is rendelkeznek. A cukormentes levek révén a test csak kevés energiához jut, sokkal kevesebbhez, mint amenynyire szüksége van. Ahhoz, hogy a megfelelő energiát megszerezze, a szervezet először a szénhidrogén-tartalékaihoz fordul. Ezek a tartalékok glikogén (keményítő) alakjában az izmokban és májban raktározódnak el, ahonnét már egy nap után felhasználódnak. Ezt követően kezdődik csak el a szövetek fehérjéinek és zsírkészleteinek lebontása. Ennek során a bevitt nagy mennyiségű folyadékkal az anyagcsere maradékai, a salakanyagok is eltávoznak. Anyagcsere-maradékok elsősorban a túlzott mértékű táplálékfelvétel során keletkeznek, elsősorban túl sok állati termék fogyasztása esetén, valamint ha a nem megfelelő mozgás következtében lelassult anyagcsere kapcsán a kiválasztás lecsökken. Salakanyagok túlerőltetés következtében is kialakulhatnak, ha a táplálék fennmaradó részei nem bontódnak le. Ha azok az enzimek hiányoznak, amelyek a táplálék feldolgozásához szükségesek, ugyancsak salakanyagok képződhetnek.

Megfelelő levek

A fogyáshoz különösen alkalmasak a frissen sajtolt zöldséglevek. Ezek kevesebb cukrot és így kevesebb kalóriát tartalmaznak, mint a gyümölcslevek. Ugyanakkor a zöldséglevelekben több ásványi anyag található, különösen sok bennük a vízhajtásban fontos szerepet játszó kálium. Ezt a gyümölcslevek a magasabb vitamintartalommal egyenlítik ki. Különösen értékesek az alábbi levek:

savanyúkáposzta leve a benne lévő nagy mennyiségű tejsav révén természetes úton szabályozza az emésztést és emellett sok C-vitamint tartalmaz;

a sárgarépalé magas A-provitamin-tartalommal rendelkezik;

a céklalé sok C-vitamint tartalmaz és vérképző hatású;

a citrusfélék levében sok C-vitamin található.

HOGYAN RAKÓDIK A VĺZ A SZÖVETEKBE?

Túl sok sót teszünk az ételünkbe, és túl sokszor használjuk a sótartót, ezáltal a szükséges konyhasómennyiség többszöröse jut a szervezetbe. Ez a test vízháztartásának súlyos zavarait okozhatja, mivel a sóban lévő nátrium felelős a sejtekben a víz megkötéséért. Tíz gramm só kereken egy kilogramm vizet képes megkötni. Ezért a túlságosan magas sófogyasztás hatására víz rakódik le a szövetekben, és ez ödémát okoz: a mérleg hirtelen 1-2 kg-mal többet mutat, a ruháink feszülnek rajtunk, a cipőnkbe nehéz belebújni, a gyűrű nem jön le az ujjunkról és a szemhéjunk beduzzad, az arcunk püffedt lesz.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?