A böjt, a méregtelenítés ma már senki előtt sem ismeretlen fogalom. A szervezetben így csinálunk helyet a biológiailag hasznos anyagoknak. Ezt bizonyítják olvasóink levelei, reakciói is, amelyeket februári kérdésünkre válaszolva juttattak el szerkesztőségünkbe.
„Takarítsuk ki” a testünket!
Különösen ajánlott az enyhe méregtelenítés azoknak, akik emésztési zavarokkal küszködnek, akiknek magas a vérzsír-szintjük, akiknek aknés, ekcémás, pszoriázisos bőrpanaszaik vannak. A testet-lelket megtisztító böjtöt az utóbbi években a daganatos betegségek gyógyításában is sikerrel alkalmazzák.
Az ókor orvosai az ember számára is a leghatékonyabb gyógymódnak tartották az időnkénti koplalást. Egyes kultúrákban ma is gyakran élnek a szervezet méregtelenítésének ezzel a módjával, amikor a főleg növényi ételt fogyasztanak, s tartózkodnak a hústól, tojástól, zsírtól, haltól.
A böjtölésben nagyon fontos a fokozatosság nemcsak az átállásban, hanem a normális étrendhez történő visszatérésben is. Alapszabály, hogy a böjti napokon is gyakran fogyasszunk gyümölcsöt, gyümölcs- és zöldséglevet, és tartózkodjunk a nagy testi erőfeszítésektől, a forró fürdőtől, szaunázástól, úszástól.
A kúra megkezdése előtti napon már ne együnk nehéz, kalóriadús ételeket, ne fogyasszunk kávét, teát, inkább igyunk gyümölcs- és zöldségleveket, együnk főtt krumplit, zöldség és gyümölcslevest. A vacsora előtt fogyasszunk el két kanál lenmagot két dl. vízben elkeverve, és vegyünk könnyű fürdőt, relaxáljunk.
Délelőtt együnk 1–2 gyümölcsöt, majd igyunk a megszokottnál több folyadékot (gyümölcsleveket, gyógyteát, ásványvizet, lúgos gyógyvizet). (fl)
ÚJ SZÓ -tipp
Próbálja ki a medvehagymát!
A medvehagyma – vad fokhagyma – márciusban terem erdők nedves talajú részein vagy folyók, patakok partján. Az akár 20 cm-t is elérő leveleket áprilisban, még virágzás előtt a legjobb begyűjteni. A virágzó medvehagyma levele már nem olyan zsenge, kissé bőrszerűvé válik.
Az enyhén fokhagyma illatú virág nemcsak nagyon mutatós dísze az ételeknek, de az íze is nagyon finom. A C-vitaminban gazdag medvehagyma méregtelenítő hatású. Vigyázat! Ne téveszszük össze az erősen mérgező gyöngyvirággal!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.