Nem jó, ha áram alatt van a hálószoba

Holtfáradtan kel fel, kialvatlannak és kimerültnek érzi magát? Ne kenje a dolgot rögtön a teleholdra vagy az irodai stresszre. Gyakran ennél sokkal közelebbi okok a felelősek. Számolja meg például az elektromos készülékeket hálószobájában, és ellenőrizze a kábeleket ágya alatt.

Holtfáradtan kel fel, kialvatlannak és kimerültnek érzi magát? Ne kenje a dolgot rögtön a teleholdra vagy az irodai stresszre. Gyakran ennél sokkal közelebbi okok a felelősek. Számolja meg például az elektromos készülékeket hálószobájában, és ellenőrizze a kábeleket ágya alatt. Az elektroszmog-szakértők az „elektromosan zavart alvóhelyet” teszik felelőssé. Éjszakai környezetünk sok berendezése ráadásul olyan térerősséget hoz létre, mint amilyenek a magas feszültségű vezetékek alatt szoktak előfordulni.

Zavar az agyban

Azelőtt keveset kutatták az elektroszmognak az ember biorendszerére gyakorolt biológiai hatásait. A hivatalos irányértékek Németországban túlnyomórészt az elektromágneses befolyások termikus hatásaira vonatkoznak, és csupán azt adják meg, mennyi térerő szükséges ahhoz, hogy 1 négyzetcentiméternyi emberi sejtszövet 1 Celsius-fokkal felmelegedjen. Prof. Lebrecht von Klitzing orvos-fizikus átfogó tanulmányai azonban azt igazolják, hogy az ember már sokkal kisebb elektromágneses impulzusra is reagál. Ebben az agyban lévő tobozmirigy kimagasló szerepet játszik, hiszen éjjelente 1 és 3 óra között termeli a melatonin hormont, ami az ébrenlét és alvás ritmusát szabályozza és gátolja a rák kialakulását.

Miben rejlenek az okok?

Az első jelek alvászavarok, hátmerevség, ingerültség és az immunrendszer gyengesége lehetnek. Klaus-Dietrich Runow környezeti medikus megállapította, hogy „az emberek az előzetes károsanyag-terheléssel elektromos érzékenységet fejlesztenek ki magukban“. Gyakran konnektorok és kábeltekercsek egész kötege található a hálószobákban, melyek a megengedett határon túl erősítik a feszültségmezőt. Ez az egyik fő oka a természetes elektroszmog és az alvászavarok kialakulásának. A vezetékek, az elektromos berendezések, a tv, az éjszakai lámpa, a rádiós ébresztőóra és a videólejátszó is a különösen erős zavaró tényezők közé tartoznak, és érdemes lenne ellenőrizni őket.

Alapszabály: távolságtartás

Különösen a háló- és gyerekszobában érvényes a „minél kevesebb, annál jobb” szabálya, és az, hogy tartsuk a távolságot - legalább 1,5-2 métert, az épületbiológiai alapszabály szerint. Ez a távolság különösen a rádiós ébresztőórára és olvasólámpára érvényes. A legtöbb esetben azonban épp ezek a berendezések vannak laposdugasszal ellátva és nincsenek földelve. Éppen ezért olyan feszültségmezőt gerjesztenek, amelyek összeköttetésben állnak az emberrel mindaddig, amíg a közelében van.

Az igazi kártevő: a vezeték nélküli telefon

Ha lenne ranglista a legintenzívebb elektroszmog-kiváltók között, akkor a DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) rendszerű vezeték nélküli telefon vezetné azt. Ahogy a trafót bedugjuk, az alapállomás elkezd jeleket kibocsátani: 100 adatcsomagot másodpercenként – és ezt 24 órán át. Ezek a digitális hullámok folyamatosan pulzálnak és az idegrendszert éjszaka fényreflexekként ingerlik. Az öko-teszt ezért nemrég a piacon jelenleg kapható DECT modelleket „nem megfelelő” illetve „hibás” jelzőkkel látta el. Segítséget nyújthat pl. a mobil analóg telefon telepítése, ami csak a telefonálásnál küld jeleket, és nem pulzál. Legyünk óvatosak a halogén asztali lámpákkal, a neon fénycsövekkel és az ún. energiatakarékos lámpákkal is. Ezek jelentősen több elektroszmogot fejlesztenek, mint a normál villanykörték, mert ezek a berendezések is trafón keresztül üzemelnek. Csak akkor lehet az elektromágneses tekercset valóban üzemen kívül helyezni, ha a trafó előtti villamos kábelen található a kapcsoló. - emese -

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?