Részlet Július Pavčo mentőorvos Príbehy nielen z tiesňovej linky 155 című könyvéből.
Megtörtént! Gyorsmentő Pozsonyból
![mentő k](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2025-02/shutterstock_1797562804.jpg.webp?itok=Pbe_0yYA)
Kevesen tudják, mi történik, amikor valaki a 155- ös segélyhívó számot tárcsázza ki. A hívásokat először is a mentőszolgálat kerületi központjába irányítják, ha a hívó az adott kerületben tartózkodik. Ám ha ott minden ügyeletes foglalt, a hívás a legközelebbi szabad operátorhoz jut. Ő akár az ország másik felén is lehet. A telefonáló ezért néha joggal lepődik meg, amikor megtudja, hova hívott. Nem egy bizarr helyzet alakult így ki.
A 155-ös segélyhívó vonal végén az ügyeletes felveszi a telefont. A telefon másik oldaláról az ország másik végéről rettenetes szóáradat zúdul rá.
Meg is jegyzi:
„Asszonyom, megkérem, kissé lassabban beszéljen. Pozsonyba hívott.” A hölgy módosítja a tempót és részletesen leírja (még mindig tájszólással) férje panaszait.
Az ügyeletes mindent gondosan feljegyez és végül ezt mondja:
„Asszonyom, ne féljen, azonnal küldjük a mentőt.”
A telefonáló ekképpen reagál:
„Hát mikorra érnének ide az embereik Pozsonyból? Akkor inkább magunk visszük el a kórházba!”
– majd lecsapta a telefont.
Az ügyeletesnek azt sem volt ideje elmondani, hogy a mentő semmiképpen sem Pozsonyból érkezik hozzájuk. Ugyanis mindig az eseményhez legközelebb lévő mentőt küldik ki.
Mosolyogtam, amikor meghallottam ezt a párbeszédet, és tudatosítottam: még sok munka vár ránk, hogy kellőképpen tájékoztassuk az embereket arról, hogyan is működik a mentőszolgálat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.