Nem fér kétség ahhoz, hogy a tonhalkonzervnek rendkívüli tápértéke van, amit a fogyasztók nagyra értékelnek. Könnyen emészthető, omega-3 telítetlen zsírsavakat, továbbá foszfort, jódot, B12-vitamint és niacint tartalmaz.
Kezdjük az évet hallal
Amikor a halfogyasztás kerül szóba, a leggyakrabban hangsúlyozott érv az, hogy a tengeri halban sok telítetlen zsírsav van. Ezek a zsírsavak az emberi szervezet számára pótolhatatlanok. A szervezet nem tudja egyedül előállítani, ezért az élelemmel kell bevinni. Nagyon fontos a látás szempontjából, a gyermekeknek pedig azért, mert elősegíti az agy fejlődését. Kiderült róla, hogy csökkenti a vérnyomást, a koleszterinszintet és fékezi a gyulladásos folyamatokat.
A foszfor fontos szerepet játszik az ember szervezetében. A mésszel együtt javítja a csontok és a fogak állapotát, egyensúlyban tartja az idegrendszert. Ajánlott napi adagja 1 g. Egy jó minőségű halkonzerv ennek a mennyiségnek az egyötödét tartalmazza.
A jód a pajzsmirigy működéséhez kell. Gyermekek esetében az intellektuális fejlődés szempontjából fontos. Szabályozza a növekedést, a tápanyagok anyagcseréjét. 100 g konzerv tonhalban az ajánlott napi adag fele megtalálható.
A B12-vitamin segít lebontani néhány zsírsavat és aminosavat, serkenti az idegsejtek működését. A jó minőségű tonhalkonzerv tartalmazza az ajánlott napi B12-vitamin mennyiségét.
A niacin, más néven PP-vitamin vagy B3-vitamin segít a tápanyag és szaharidok energiává való átalakításában. Nagy szerepe van a bőr, az idegrendszer és az emésztőrendszer egészségének megőrzésében is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.