Ismerje meg az enzimek erejét!

Bár sokszor találkozunk velük, mégis nagyon keveset tudunk róluk. Az enzimekről van szó, amelyekkel sokszor találkozunk főleg a biológiaórán és az enzimatikus készítmények reklámjában. Kevesen tudják azt is, hogy pótolhatatlan szerepet játszanak szervezetünk működésében.

Az enzim valójában fehérje, amelyből nagyon sokféle van szervezetünkben. S amint az lenni szokott, amiből sok van, azt nem nagyon becsüljük. Részt vesz a tápanyagok lebontásában, nélküle nem lenne sejtosztódás vagy – növekedés. Testünk minden vegyi folyamatában részt vesz. Ha valamelyik enzim hiányzik, veszélybe kerülnek, vagy teljesen lehetetlenné válnak bizonyos testi folyamatok. Az enzimek meggyorsítják vagy elősegítik a biokémiai folyamatokat.

A számunkra nagyon fontos tény, hogy az enzimeknek segítőik is vannak, mégpedig a vitaminok. Vitaminhiány esetén az enzimek működésében hiba keletkezik, ami megzavarhatja a fehérjék vagy a zsírok lebontását. Kétféle enzim létezik: endogén, amely a szervezetben képződik, és exogén, amelyet friss étellel vagy enzimatikus készítményekkel vehetünk magunkhoz.

Az enzimek fogyasztásával szervezetünk védekező képességét növeljük, biztosítjuk a nyirokrendszer helyes működését, a vért megtisztítjuk a salakanyagoktól, ezzel elkerüljük a szívbetegségeket, gyulladásokat, reumatikus és daganatos betegségeket, az érelmeszesedést.

Az enzimek jelentős forrása a nyers élelem, például a friss zöldség, a különféle csírák, gyümöl-csök, stb. Hiány esetén a vas, a kén, a kalcium és a magnézium nehezen szívódik fel, és különféle betegségek alakulnak ki.

Napjainkban nagy lehetőséget jelenhet a betegeknek az ún. enzimterápia: a növényi és állati eredetű hidrolitikus enzimekkel végzett komplex kezelés, amely kedvezően befolyásolja a gyulladásos folyamatokat. E készítmények előnye, hogy valamennyi regisztrált szer, s piaci megjelenése klinikai hatásától függ. Enzimterápiát gyakran alkalmaznak antibiotikumos kezelés közben, mert segíti a hatóanyag bejutását a szövetekbe, s ezzel meggyorsítja a gyógyulást.

Az idő előtti öregedésnek elsősorban enzimhiány az oka. Idős korban a betegségek többségét enzimhiány, vagy a fiziológiai szabályozó mechanizmusok zavara okozza. Tudvalévő, hogy ezek a mechanizmusok csak akkor működnek megbízhatóan, ha a szervezetben megfelelő mennyiségű enzim van. Az enzimek aktivizálódása elsősorban az életmódtól függ. A sport például serkenti, ám a dohányzás, a vér magas cukortartalma, a zsíros ételek, a magas koleszterinszint viszont csökkenti aktivitásukat. Az idős emberek úgy segíthetnek magukon a legjobban, hogy rendszeresen enzimkészítményeket fogyasztanak.

Életelixír

Gyakran szenved gyulladásos betegségben, és nem tud tőlük megszabadulni? Tudta, hogy a gyulladás valójában nem betegség, hanem annak a jele, hogy a szervezetben valami történik?

Amikor az immunrendszer ön ellen fordul

Ha bebizonyosodik, hogy az immunrendszer hibásan reagál ártalmatlan dolgokra, még mindig van egy lehetőség: az enzimterápia. Klinikai tanulmányok igazolták e terápia sikerét olyan betegségek kezelésében, mint a reumatikus ízületi gyulladás, a Bechterev-kór, a szklerózis. Az enzimterápia meggyorsítja a szervezet regenerálódását. Nem véletlen, hogy sok sportoló enzimtartalmú készítményt használ, ugyanis meggyorsítja a vérömleny, a duzzanat felszívódását, csökkenti a gyulladást és a fájdalmat. (ú)

Mi az enzimterápia?

Céltudatosan összeállított, enzimekkel végzett kezelés. Ezeket az enzimeket állati hasnyálmirigyből és néhány gyümölcsből, főleg ananászból vagy papajából nyerik. Fél évszázaddal ezelőtt Max Wolf professzor dolgozta ki a terápiát. Komplex módon hatnak a szervezetre, és kedvezően befolyásolják a gyulladásos folyamatokat. Előnyük, hogy regisztrált szerek, és csak akkor hozzák forgalomba, ha bebizonyosodott klinikai hatásuk.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?