Terméketlenség és hosszú élet
Az iparosodást követő kor egyik nagy előnye, hogy nem kell tartanunk a korai halálozástól. Ennek a ténynek egy érdekes mellékhatása lehet viszont az, hogy drámaian csökkent a születések száma.
GYÓGYTURMIX
Az iparosodást követő kor egyik nagy előnye, hogy nem kell tartanunk a korai halálozástól. Ennek a ténynek egy érdekes mellékhatása lehet viszont az, hogy drámaian csökkent a születések száma. A Science című tudományos folyóiratban Ruth Mace antropológus professzor világos párhuzamot von a magasabb várható élettartam és a városokban tapasztalható alacsony termékenység között. Mace professzor annak tulajdonítja ezt a trendet, hogy túlságosan nagy összeget fektetünk a gyermeknevelésbe. A történelmi és evolucionista demográfusok is egyetértenek abban, hogy a városban nevelkedő gyerekeket képessé kell tenni arra is, hogy vetélkedjenek társaikkal a párválasztásban, a munkahelyekért és a családjuk támogatásáért is, mely versenyhelyzet végső soron a születések számának visszaesését eredményezi.
Az allergiát okoznak lelki problémák
Az allergiás megbetegedések hátterében nagyon gyakran pszichés problémák állnak – hangzott el a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati Klinikáján rendezett Allergianapon. Szendi István pszichiáter elmondta: az allergia bármelyik szerv működését vagy túlműködését érintheti. A szokványos allergiák között az asztma, a szénanátha, a csalánkiütés, a bőrbetegségek esetén kell lelki háttérre gondolni. Emellett vannak olyan fém- és táplálkozási allergiák is, melyeknél szintén ez lehet a probléma. A csalánkiütések hetven százalékában például nem tudják kimutatni az allergént, ami azt jelenti, hogy lelki háttere van a betegségnek. Gyakran a pszichés tényezők meglévő allergiás mechanizmusokra épülnek, úgyhogy minden allergia mellett, illetve hátterében, akár lelki probléma is lehet, sőt a tudatalatti képes utánozni az egyes allergiás tüneteket. Ezért, ha az allergiatesztek negatív eredményt hoznak, minden esetben érdemes pszichológushoz, pszichiáterhez fordulni. A terápiák közt talán a leghatékonyabb a hipnózis – tette hozzá a pszichiáter. A gyógyítás folyamatában segíteni kell a páciensnek feldolgozni az őt ért traumát, kezelni kell a stressz-, illetve konfliktus helyzetet, végül pedig fokozatosan hozzá kell szoktatni a problémát kiváltó ingerhez, hogy megszabaduljon a betegségtől. (Medipress, MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.