Újabb jó hírek az aszpirinról
Az aszpirin nem csak a szív- és érrendszeri betegségek, hanem a rák ellen is védhet. Ha nem viszik túlzásba szedését, e gyógyszer kimondottan hasznos a nők számára: nem pusztán a szív- és érrendszeri megbetegedések, hanem a rák kockázatát is csökkenti.
GYÓGYTURMIX
Az aszpirin nem csak a szív- és érrendszeri betegségek, hanem a rák ellen is védhet. Ha nem viszik túlzásba szedését, e gyógyszer kimondottan hasznos a nők számára: nem pusztán a szív- és érrendszeri megbetegedések, hanem a rák kockázatát is csökkenti. Ezt állítja az a nagyszabású tanulmány, amelyet a bostoni Harvard Egyetem kutatói készítettek, s amelyet az Archives of Internal Medicine című szaklapban hoztak nyilvánosságra. Andrew Chan professzor és kollégái majdnem 30 éven át kísérték végig 79 ezer nő élettörténetét. A kutatásba önként bekapcsolódó nők közül 45 ezren egyáltalán nem szedtek aszpirint, 29 ezren szedtek, de csak kis dózisban, s ötezren voltak, akik ennél is nagyobb mennyiséget használtak ebből a szerből. Az eredmények azt mutatják, hogy azoknál s nőknél, akik rendszeresen, legalább 10 éve szednek – mérsékelt adagban – aszpirint, a szív- és érrendszeri betegségek kockázata 38, a rák kockázata pedig 12 százalékkal csökken. Ugyanakkor az adatok szerint, míg a szív- és érrendszeri betegségeknél az aszpirin jótékony hatása már öt évi szedés után megmutatkozik – igaz, inkább csak az idősebb, illetve az eleve veszélyeztetett csoportokhoz tartozó hölgyeknél, azaz a kövér, vagy magas koleszterinszintű, esetleg cukorbeteg embereknél –, a rák kivédésére, pontosabban az ebből fakadó halálozás arányának észrevehető csökkenésére legalább 10 évig kell szedni ezt a vegyületet. S mivel az aszpirinnek lehet számos mellékhatása is, egy ilyen hosszú távú kúra kezdete előtt mindenképp érdemes orvossal beszélni.
A veszélyes hasábburgonya
E sokak számára kedvenc eledel veszélyessége attól függ, hogy hetente hányszor kerül a tányérra. Egy amerikai orvos felfedezte, hogy azokat a nőket, akik az iskoláskor előtt gyakran ettek hasábburgonyát, jobban fenyegeti a mellrák veszélye. Ellenben kisebb veszély fenyegeti azokat a nőket, akik abban a korban sok tejet ittak. Természetesen az nem árt meg, ha időnként a gyermekeknek hasábburgonyát teszünk a tányérjára.
Csalánt a levesbe
Sokan kérdezik: valóban tisztít a csalán? Milyen gyakran lehet fogyasztani? Igen, a csalán valóban tisztítja a vért és erősíti a szervezetet. Segít vesebetegségek, húgyúti gyulladások, reuma, vérszegénység esetén, csökkenti a vércukorszintet. Legjobb a tavaszi csalánból készült tea. Egy evőkanál apróra vágott növényt öntsünk le egy csésze forrásban lévő vízzel, s hagyjuk 15 percig állni. Legjobb éhgyomorra kortyolgatni, naponta háromszor. A kúra ne tartson tovább három hétnél. A friss csalánból levest, tölteléket és főzeléket is készíthetünk. (mti, zd)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.