Az biztos, hogy Einstein és Newton zseni volt, de most az is kiderülhet, hogy az autizmus egyik fajtájában, az Asperger-szindrómában szenvedett.
Az Asperger-szindróma olyan rendellenesség, amely - amúgy intelligens és tanulékony - embereket meggátol abban, hogy jól működő társasági kapcsolatokat alakítsanak ki.
Einstein és az Asperger-szindróma
Az Asperger-szindróma olyan rendellenesség, amely - amúgy intelligens és tanulékony - embereket meggátol abban, hogy jól működő társasági kapcsolatokat alakítsanak ki. Az Asperger-szindróma (AS) nem befolyásolja az értelmi képességeket vagy a tanulási folyamatot. Sok AS-ban szenvedő kivételes tehetséggel, képességekkel van megáldva. Bár az elhunyt emberek természetének tanulmányozása kisebb akadályokba ütközik, a Cambridge-i és az oxfordi egyetem két professzora megvizsgálta Albert Einstein és Isaac Newton személyiségét. „Newton tipikus Asperger-szindrómás eset. Keveset beszélt, úgy el tudott merülni a munkájában, hogy enni is elfelejtett, kevés barátjával pedig közömbös vagy zsémbes volt“ - írják a New Scientist magazinban.
Az Asperger-szindrómások számára leginkább a könnyed fecsegés a nehéz, ugyanis nem tudnak mindennapi témákról, apróságokról beszélgetni.
Glen Elliott pszichiáter szerint viszont a zseniknél teljesen megszokott a szociális „alkalmatlanság“ és a türelmetlenség; ezek korántsem jelentik azt, hogy autisták lennének. „Türelmetlenek a lassú felfogású emberekkel, önimádók, és megszállottan hajszolják azt, amit a küldetésüknek tartanak. Ezért nehéz esetnek és remetének tartják őket, de ettől még nem autisták.“
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.