Amerikai kutatók szerint az élet első napjai során eldől, hogy a kockázatos gének kiváltják-e a halálos betegséget.
Csecsemőkorban eldől a rák kockázata
A University of Texas kutatói patkányokon hajtották végre vizsgálataikat, melyek során úgy találták, közvetlenül az állatok születése után adagolt ösztrogén hormonnal meghatározható a daganat kialakulásának kockázata, írja a BBC. A Proceedings of the National Academy of Sciences lapban ismertetett kutatás eredményei arra engednek következtetni, hogy az ösztrogén átprogramozza a szöveteket, minek hatására beindul a betegség kialakulása.
Cheryl Walker professzor és kollegái szerint eredményeik elsősorban azok számára lehetnek fontosak, akik defektív tumorelnyomó géneket örökölnek, így számos daganatos betegségre hajlamosabbak. Sőt magyarázattal szolgálhat arra is, miért alakul ki, illetve nem alakul ki egyes BRCA1/2 génmutációt hordozó nőknél a mellrák. A kutatók további vizsgálatokat terveznek az emberek esetében mérhető kockázatok meghatározására.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.