Nátha, köhögés, levertség: a megfázás néha egy egész hétig húzódik. Tanácsainkat megszívlelve két nap alatt legyűrheti bárki.
Bevált tippek nátha ellen
Elegendő alvás: ne sajnáljunk magunktól legalább nyolc óra alvást. A test éjszaka indítja el helyreállító munkáját, fokozottan termel új sejteket.
Torokfájás ellen: gargalizáljunk kb. háromóránként sós vízzel vagy körömvirágteával.
Egészséges izzadás: egy kiadós izzasztókúra kiűzi a vírusokat a testből. Vegyünk hozzá ülőfürdőt, igyunk sok hársfateát, és utána nyomban bújjunk meleg ágyba. Szaunázni tilos.
Vöröshagyma-lé: vágjunk kockákra két fej vöröshagymát, pároljunk puhára negyed liter vízzel, meg egy evőkanál mézzel, és forrón igyuk meg.
Halántékmasszázs: fejfájás ellen finoman masszírozzuk be borsmentaolajjal a halántékunkat.
Kiadós séta: az oxigén energiával tölti fel a testet – csak nem szabad túlzásba vinni.
Hideg-meleg vizes zuhany: bár kell hozzá egy kis elszántság és lelkierő, mégis megéri, a hideg-meleg vizes zuhanyok garantálják a gyorsabb gyógyulást. Mindig a meleg vízzel kezdjük a kúrát.
Mellkas-borogatás: a citromos borogatás csillapítja a köhögési ingert. Merítsünk forró vízbe egy pamutkendőt, és facsarjuk rá egy citrom levét. A kendőt lehetőleg forrón tegyük a mellkasunkra, s hagyjuk rajta, míg ki nem hűlt.
Tyúkhúsleves: cisztein fehérjeanyagot tartalmaz, amely a légutak gyulladása ellen hat. Szürcsöljünk el belőle naponta két-három csészével – már maga a leves párájának belélegzése is jót tesz.
Orrkarbantartás: nátha idején fontos, hogy ne száradjon ki az orrunk nyálkahártyája, így jobban ellenáll a kórokozóknak. A legjobb a sótartalmú ásványvizes spray.
Könnyű légzés: állítsunk a szobába aromamécsest menta- vagy kámforolajjal.
Forró lábfürdő: szórjunk egy lavórba öt evőkanál tengeri sót, tegyük bele a lábunkat, és lassan engedjük tele egyre melegebb vízzel. Pihentető utána az alvás.
Inhalálás: a leforrázott kamilla vagy az eukaliptusz gőze szabaddá teszi az orrot, oldja a váladékot és csillapítja a légúti görcsöket. Tíz percig lélegezzük be a gőzt.
Sok folyadék: napi két-három liter víz, gyógytea segít gyorsabban eltávolítani a kórokozókat a testből. Ha étvágytalanok vagyunk, igyunk zöldséglevest: tehermentesíti a gyomrot, javítja az agyagcserét.
Lázcsillapítás fahéjjal: forraljunk fel vízben egy darabka fahéjrudat, és igyuk meg a levét.
Propolisz: 130 féle gyógyító hatóanyagot tartalmaz, melyek természetes antibiotikumként hatnak. Naponta tegyünk meleg vízbe 15–20 csepp propolisztinktúrát, és igyuk meg az oldatot.
Egyenletes meleg: aki megfázott, annak fontos, hogy egyenletes melegben tartózkodjon. Húzzunk éjszakára is vastag zoknit.
Fájdalomhessegetők: az acetilszalicilsav, a paracetamol és az ibuprofen hatóanyagot tartalmazó készítmények fájdalomcsillapító, lázcsökkentő és gyulladásgátló hatásúak.
Reteklé a hörgőknek: mindenekelőtt a száraz köhögés ellen jó. Reszeljünk le egy retket, és hagyjuk néhány óráig állni egy kevés kandiscukorban. Levet ereszt, amit kanalanként fogyaszszunk el.
Víruseltakarítás: használjunk minden orrfújáshoz tiszta papír zsebkendőt, a használtat azonnal tegyük zacskóba, és a dobjuk a szemétbe.
u Torokkényeztetés: szopogassunk zsályafüves bonbonokat, mert fokozzák a nyálképződést. (él-eg)
ÚJ SZÓ-tipp
Rekedtség ellen
Rekedtség gyógyítására nagyanyáink hatékony ősi módszerét ajánljuk. A biztos recept nagyon egyszerű, mindössze 2 (fertőtlenített) tojássárgája és 3 kanál méz szükséges, melyet egészen világos színűre keverünk. A krémet naponta fogyasztjuk, amíg a rekedtség el nem múlik.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.