Az egészséges bélflóra fontoss

Azon mikroorganizmusok közé tartozik, amelyek az újszülött emésztőrendszerében megtelepednek, gyakran már az anyatejjel. A reuterin enzimnek köszönhetően segíti az egészséges mikroflóra és immunrendszer kialakulását. A Lactobacillus reuteriről van szó.

Minden szülő tudja, milyen érzés az, amikor a néhány hetes, hónapos gyermeknek emésztési zavarai vannak. A hasfájás, a hasmenés és a székrekedés gyakran a bélrendszerben lévő „jó” és „rossz” baktériumok közötti harc következménye. A panaszok azt jelentik, hogy a rossz baktériumok kerültek fölénybe. Hogy az egyensúly helyreálljon, a jó baktériumokat meg kell erősíteni. A Lactobacillus reuteri segít helyreállítani a bélrendszer egyensúlyát, s ezáltal az egész immunrendszert. Számos klinikai tanulmány bizonyította hatását és biztonságát a gyerekek számára.

Az emésztőrendszerünkben lévő mikroorganizmusoknak köszönhetően tudjuk megemészteni az élelmet és azt tápanyaggá változtatni. A jó baktériumokon kívül azonban sok rossz is található a belekben. A helyes emésztés érdekében fontos, hogy mikroflóránk aktív és egészséges legyen. A laktobacillusok hatása közismert: serkentik az emésztést, jó állapotban tartják a bélrendszert.

Nemrég egyedülálló svéd probiotikus cseppek jelentek meg a szlovákiai piacon, amelyek a Lactobacillus reuterit tartalmazzák. Az élelembe, italba kell belekeverni, sőt még a szoptató anya mellbimbójára is rá lehet csepegtetni, s így juttathatjuk be az újszülött szervezetébe.

Természetes tartózkodási helye az ember emésztőrendszere. Ellenáll a gyomorsavnak, az epesavnak és az emésztőnedveknek. Megtelepszik az egész emésztőrendszerben, csak így tudja kifejteni hatását: olyan savat termelni, amely megsemmisíti a gombákat és a kórokozó baktériumokat. Más vegyületek, amelyeket a baktérium kibocsát, hozzájárulnak a kórokozók megsemmisítéséhez.

Az L. reuteri a Lactobacillusok egyedüli olyan fajtája, amelynél bebizonyosodott, hogy ún. reuterint termel, amely megsemmisíti a baktériumokat, gombákat, élesztőgombákat stb.

Az életmód megváltozásának következtében az emésztőrendszerünkben kevesebb a baktérium, s változtak a táplálkozási szokások is. A túlzott tisztálkodás miatt megnőtt az allergiások száma.

Nemrég derült ki, hogy milyen fontos szerepet játszik a bélflóra a hasfájás kezelésében. Azon csecsemőknél, akiknek sokszor fájt a hasuk, megállapították, hogy bélrendszerükben kevesebb laktobacillus van. A csecsemőkori hasfájást gyakran hozzák összefüggésbe az élelmiszerallergiával. Vannak olyan teóriák, amelyek szerint a gyomorfájás az atópia első klinikai jele. Olasz kutatók megállapították, hogy az atópiában szenvedő családokban felnövő gyerekek gyakrabban küszködnek csecsemőkori hasfájással. Az egészséges bélflóra fokozatosan alakul ki és épp a gyerekek esetében nehezen viseli el a nagy változásokat. A bélflóra megváltozása viszont negatívan hat a gyermek immunrendszerére. Ezért is igaz a megállapítás, hogy az emésztőrendszer az egészség alapja. (ki)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?