A fog három rétegből épül fel: a zománc a külső, kemény réteg, a dentin az ez alatt elhelyezkedő szövet, a pulpa pedig a fog központi része, mely az ideget és az ereket tartalmazza.
Amikor elszíneződik a fogsor...
Mi okozhat elszíneződést?
Ételek, italok és a dohányzás a leggyakoribb bűnösök.
A tetracyclin-tartalmú antibiotikumok és a fluorid nagymértékű adagolása gyermekkorban színeltéréseket okozhat a fogakon.
Nem megfelelő fogmosási szokások. Túl erős, túl kemény sörtéjű fogkefe vagy intenzív dörzsölő, koptató hatású fogkrémek használata elvékonyíthatja a fogzománcot.
A természetes öregedés részeként a fogak is elöregednek, sötétebb tónusúak lesznek, ahogy zománcrétegük elvékonyodik.
Tennivalók
1. Használjon speciálisan kiképzett fogselymet! A fogkefével nehezen elérhető helyek tisztítására kiválóan alkalmas.
2. Mosson fogat naponta minimum kétszer, legalább öt percen keresztül.
3. Fehérítsen otthon! A fogorvosnál lenyomatvétel után egyedi sín készül a fogívre, ebbe helyezik a különböző koncentrációjú fogfehérítő anyagokat.
4. Látogasson el fogorvosához félévente, és távolítassa el a külsőleg lerakódott szennyeződéseket. Létezik olyan eljárás, melynek során 1-2 óra alatt több árnyalatnyival fehérebbre varázsolják fogait.
A szakértő tanácsa
Nagyon fontos a rendszeres fogtisztítás, amelyet a fogorvosok a személyre szabott fogfehérítő kezelés előtt végeznek. Az elért esztétikai hatás mellett a 90-95%-os gyakorisággal előforduló fogágybetegségek megelőzésében és gyógyításában is fontos szerepet játszik ez az eljárás, amelyet nemcsak ép, de tömött, koronázott, sőt még implantált fogaknál is elvégeznek. (w)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.