Életünk folyamán annyi lépést teszünk, hogy négyszer körbejárhatjuk a földgolyót, mégis nagyon keveset törődünk a lábunkkal.
A törődés kijár a lábnak
Mikor kezdjük el?
Minél korábban. Az orvosi tanulmányok szerint a gyerekek 99 százaléka egészséges lábbal jön a világra, de mire iskolába megy, már deformált a végtagja, mégpedig a helytelen cipő miatt. Először tízéves kor körül jelentkeznek a problémák. A felnőtt láb azonnali fájdalommal reagál, de a gyermek lába még rugalmas, többet kibír. A cipő legfontosabb feladata, hogy védje a lábat a külső hatásoktól.
Milyen legyen a cipő?
Elsősorban puha és rugalmas, olyan, amelyben elegendő hely van az ujjaknak, a szoros cipő ugyanis deformálja a lábat, ennek következményeként alakul ki a bütyök és a kalapácsujj. Az ideális sarokmagasság 3-5 cm.
A magas tűsarok ugyan hosszabbít, de a lábnak egyenesen pokol. Elsősorban a láb csontjait deformálja. A testsúly nem egyenletesen osztódik el, és nagyon megterheli a láb első részét.
A cipőnek ott kell a legrugalmasabbnak lennie, ahol a láb mozog.
A jó minőségű talp enyhíti a beton, aszfalt, csempe keménységét, csökkenti a csontok, az ízületek és a forgók károsodását.
Nem jó a túl magas és merev talpú cipő, mert a láb hamar elfárad.
A zárt cipő olyan legyen, hogy sehol ne nyomja, ne törje a lábat.
A papucs ugyan kényelmes, de ha sokáig viseljük, nagyon megterheli a sarkat és az Achilles-inat.
A szandál gyakori viselése is árthat az alsó végtagnak, és károsíthatja a talpat.
u Ha a cipő felső részén sok a varrás, dísz, ez is kellemetlenségeket okozhat viselőjének.
Új Szó-tipp
A hosszú ülés közben naponta többször álljon lábujjhegyre és sarokra, s ezt naponta legalább 20-szor végezze. (zd-ki)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.