Minden nő ápolt bőrre, erős hajra és tökéletes megjelenésre vágyik életkortól függetlenül. Ezt tanúsítja az a tucatnyi, leggyakrabban feltett kérdés.
A megbízható márkák jobbak…
Nem, a mai modern körömlak-kok már körömerősítő vitaminokban, ásványi anyagokban, nyomelemekben gazdagok. Ami a körmöt töredezetté teszi, az az ollóval való vágás és az acetonos körömlakklemosó. A színes körömlakkok alá érdemes alapozólakkot kenni, mert a sötétebb árnyalatok tartósan elszínezhetik a körmöt. Például a bordós árnyalatú lakkok után gyakran sárgás színű marad a köröm, és ez átüthet a világosabb színű lakkokon.
2. A stressztől hullhat a hajunk?
Igen. A betegség vagy a magánéleti válság is stresszt jelent, amelytől szintén csomókban hullhat a hajunk. Amikor a stresszes helyzeten túl vagyunk, sikerül a problémát megoldani, akkor a hajhullás is automatikusan megszűnik. Nagy segítséget jelent a táplálékkiegészítők szedése, mint amilyen a B-vitamin, a cink vagy a biotin. Fontos tudni, ahogy múlnak felettünk az évek, úgy vékonyodnak el a hajszálaink, így akár hullik a hajunk, akár nem, a fejbőrünkből egyre több látszik. Ilyenkor érdemes a fodrásztól fokozatosan vágott, rövid, minél világosabb árnyalatúra festett frizurát kérni.
3. A drága kozmetikumok tényleg jobbak és többet tudnak, mint az olcsók?
A megbízható márkák mindig jobbak, mint azok, amelyeket piacon veszünk. A régi márkák rengeteg pénzt fektetnek a kutatásokba, így ezek a készítmények általában valóban megbízhatóbbak, és ahogy a világ fejlődik, úgy a termékeik is többet tudnak.
4. Iz az, hogy a bőrnek is változatosságra van szüksége, mert megunja a megszokott márkát?
Amíg a bőrünk jól reagál egy-egy krémre, érdemes azt használni. Természetesen, ahogy öregszünk, úgy változik a bőrünk. Ezért nem ajánlatos olyan krémet használni negyvenéves korban, mint amilyet húszévesen. Ügyeljünk arra, hogy a márkákat ne keverjük, váltogassuk, mert ha egyik nap ezt, a másik nap azt masszírozzuk az arcunkba, könnyen alakulhat ki allergia.
5. A helyes táplálkozás valóban befolyásolja a bőr fiatalságát?
Igen. 35 év felett az antioxidánsokban gazdag táplálkozás nagyon fontos a bőrnek. Sakkban tartják a bőr öregedéséért felelős sejtkárosító szabad gyököket. A legfontosabb, bőrt fiatalon tartó táplálékok:
A-vitamin: védi a bőrt, erősíti az ideg- és immunrendszert. Megtalálható: a tojásban, a tejtermékekben, a paradicsomban, a spenótban, a sárgabarackban.
C-vitamin: javítja a kollagénrostok állapotát, amely a bőr feszességéért felelős, és erősíti a védekezőképességet. Megtalálható: a paprikában, a citrusfélékben, a csipkebogyóban, a savanyú káposztában és a krumpliban.
E-vitamin: lelassítja a sejtek öregedését, a bőr nem válik idő előtt petyhüdtté. Megtalálható: a búzacsíraolajban, diófélékben, a szójában, és az avokádóban.
Szelén: felgyorsítja a bőrmegújulási folyamatot, a petyhüdtség ellen hat, és megakadályozza az öregedési foltok létrejöttét. Megtalálható: halak, tojás, napraforgómag.
Cink: a sebek, a nyomkodás utáni hegek felszámolásában játszik szerepet. Megtalálható: a sertésmájban, csirkemájban, borjúmájban, valamint a lencsében és a fehérbabban.
6. Igaz, hogy a pattanások kialakulása ellen nem lehet semmit tenni?
Nem, mindenfajta pattanást jól lehet kezelni. Ha korai stádiumban van, akkor elég, ha gyulladást gátló kozmetikumot használunk. Súlyosabb esetekben többféle terápia létezik: savas, vitaminos, antibiotikumos krémektől kezdve a kémiai hámlasztásig. Igazán súlyos esetben a bőrgyógyászok a lézert is bevetik, amelynek lényege, hogy egyszerre csökkenti a fagygyútermelést, és pusztítja el a baktériumokat. Ha szakemberre bízzuk, akkor nem kell számolnunk a mellékhatásokkal sem.
7. Mit tegyünk, ha kibújik egy pattanás?
Ne nyúzzuk, kapargassuk a bőrt. Mivel piszkos a kezünk, könnyen juttathatunk baktériumokat a bőrbe. Ha ki akarjuk nyomni a pattanást, könnyen lehet, hogy a faggyút nem a bőrfelszín felé nyomjuk, hanem bepréseljük a mélyebb rétegekbe, és így újabb pattanások jönnek létre. Ha kidugja a fejét egy pattanás, akkor tisztítótonikkal átitatott vattapamaccsal kenjük át a pattanást, hogy finoman letöröljük a felesleges faggyút. Fontos, hogy a gyulladt bőrre ne vigyünk fel alapozót, használjunk helyette antibakteriális korrektort, amely nem csak elfedi, de szárítja is a fránya pöttyöcskét. (m-s)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.