Pozsonyban nem sok ilyen bécsi beltér van. „A megvalósítás idején sok nyugati magazinban írtak róla” – árulták el az építészek a lakásról, ahol Milan Lasica és Magda Vášáryová évtizedekig éltek. Igyekeztek eredeti hangulatot adni neki, és ez sikerült is.
Júliusban lesz három éve, hogy elhunyt Milan Lasica (†81), a színházi és társadalmi élet nagy egyénisége. A színész hosszú éveken át egy ötszobás lakásban élt Pozsony szívében - a Dosztojevszkij soron -, ahonnan rövid sétával jutott el a színházba vagy a Duna-parti sétányra, ahol találkozókat szervezett. A legenda halála után özvegye, Magda Vášáryová (75) úgy döntött, hogy eladja az ingatlant, és új életet kezd egy olyan helyen, ahol nem minden sarok emlékeztet majd a férjére és a sebeire. A régi városi lakás végre új köntöst kapott.
Az ingatlaniroda 950 000 euróért kínálta a nagy lakást, később 100 000 euróval csökkentette az árat. A közel egymillió eurós eladás nem maradt észrevétlen a nyilvánosság előtt, amely felháborodva reagált.
"Az 1990-es években az állam azért kapta meg, hogy a színész közel legyen a színházhoz. Olcsón vette meg, aztán magánkézbe adta, most pedig drágán adja el" - visszhangzott egy akkori olvasótól.
Magda Vášáryová sokáig nem tudta eladni a lakást, végül 2023. március 13-án tudott pezsgőt bontani. Az új tulajdonos egy homonnai részvénytársaság lett, amely saját vagy bérelt ingatlanok bérbeadásával és üzemeltetésével foglalkozik.
A közösségi portálon található profiljukon fotókat tettek közzé - korabeli és kortárs fotókat egyaránt.
"A lakás, amit ma bemutatok nektek, minden egyes részletében különleges. Olyan gazdag a története, hogy a legjobb és legérdekesebb dolgok közé tartozik, amelyeket Pozsonyban láttunk és felfedeztünk" - állt a történet képaláírásában.
A hatalmas ingatlan másik sorsa is érdekes. "A szocializmus idején a lakásban tizenöt ápolónő lakott, több réteg szőnyeg volt rajta, és nem voltak kilincsek. A forradalom után a lakást rendbe tették, majd Milan Lasica és Magda Vášáryová lakta" - olvasható a @beautifulbratislava profilsztorijában.
Volt egy link egy ingatlanügynökség hirdetésére, amely havi 2 500 euróért kínálta a lakást, 2 000 euró bérleti díjjal és 500 euró közüzemi díjjal. Már az elején vonzotta őket "az elegáns, egyedi hangulatú, gazdag történettel rendelkező lakás".
A hirdetésben továbbá az állt: "A lakás frissen felújított, új bútorokkal és felújított parkettával, részben és modern módon berendezett, a történelmi jelleggel összhangban. A magas mennyezet és a nagy ablakok biztosítják a lakás nagyfokú szellősségét és fényét. Túlságosan nagyvonalú szobaméretek - a szobák szintterülete akár 30 négyzetméter. A történelmi jellegzetességek hozzájárulnak az ingatlan kifinomultságához és bájához."
És hogyan írta le a hirdetés, hogy mit kínál a plusz négyzetméter - akár 200 négyzetméter -? A látnivalók között olyan elemeket soroltak fel, mint a keményfa padló és ablakok, korhű dupla belső ajtók, valamint két tágas fürdőszoba nagy káddal. "A lakásba belépve egy tágas előszobában találjuk magunkat egy vendég WC-vel, a lakásban van egy gardróbszekrény és rengeteg tárolóhely".
A hirdetés szerint bónusz, hogy a lakás az egész emeleten átível, így minimális a szomszédok és a mozgás az épületben.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.