A legendás olasz márka története rendkívül érdekes: először ugyanis repülőgépeket gyártott. A motorok ötlete csak a második világháború után merült fel, és ma már sokan sajnálnák, ha nem így lett volna. Már csak azért is, mert akkor nem gyűlt volna össze harminc Agusta-világbajnoki cím a Grand Prix-futamokon.
MV Agusta F4 1000S: Két keréken robogó Ferrari
A legendás olasz márka története rendkívül érdekes: először ugyanis repülőgépeket gyártott. A motorok ötlete csak a második világháború után merült fel, és ma már sokan sajnálnák, ha nem így lett volna. Már csak azért is, mert akkor nem gyűlt volna össze harminc Agusta-világbajnoki cím a Grand Prix-futamokon. Az F4 1000S egy éve kapható a piacon, hasonló dizájnnal csak egy Bimota vagy Ducati dicsekedhet. Egyoldalas magnézium hátsó villa, dinamikus, éles vonalak, négy kipufogócső az ülés alatt, egymás alatt elhelyezkedő, fenyegetően ránk tekintő elülső fényszórók – mind a márka sajátos szexepilje. De most már essen szó a motorról is: négyhengeres, 998 cm3-es konstrukció, amely percenként 11 700-as fordulatszámon 166 lóerőt termel. Az F4-es legnagyobb sebessége ezzel az erőpotenciállal meghaladja a 300km/órát; egyetlen bírálható adat a gép 192 kg-os súlya, mellyel kövérnek számít a japán iskola képvisői között. A fékek a Nissintől, a hátsó lengéscsillapítók a Sachstól, az elülsők az Öhlinstől származnak. Akinek mindez kevés, az már gyűjtőnek számít; az ilyeneknek egy 300 darabos széria készült, Tamburini névvel. Kondiztatták (173 LE), fogyóztatták (184 kg), így végsebessége elérte a 307 km/órát. A szépségdíjas gyűjtői adrenalincsomagért másfél milliót kell leszurkolni. Utána azonban joggal lehet irigyelni az illetőt…
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.