Csúcson az elektromos autók és az ázsiai cégek száma az idei frankfurti autószalonon

<p>Frankfurt. Minden korábbinál több elektromos meghajtású autó és ázsiai cég jelenik meg a frankfurti nemzetközi autószalonon (IAA), amely múlt szombaton nyílt meg a látogatók előtt, bár a sajtó képviselőit keddtől beengedték a kiállításra.</p>

ÖSSZEFOGLALÓ

A világ legnagyobb autóipari kiállításán 35 országból több mint ezer cég vesz részt. A külföldiek – vagyis nem németek – aránya 42 százalékos, ami 10 százalékpontos növekedés a legutóbbi, 2011-es frankfurti autószalonhoz képest. Az autóipar ázsiai súlypontjának erősödését jelzi, hogy a külföldi kiállítók körében 42 százalékos az ázsiai cégek aránya, ami több mint a duplája a két évvel korábbi 19 százaléknak, és a legnagyobb érték a vásár történetében.

Kína előretörése a leglátványosabb, az összesen 1091 kiállító vállalat közül 129 érkezett az ázsiai országból, ami nem csupán tízszeres növekedést jelent 2011-hez viszonyítva, hanem azt is, hogy Kína az első a külföldiek mezőnyében a kiállítók számát tekintve. A második Nagy-Britannia 85 céggel, a harmadik Franciaország 34 kiállítóval.

A vásárt hivatalosan Angela Merkel német kancellár nyitja meg csütörtökön. A sorrendben 65. IAA szeptember 22-ig tart. A szalonon több mint 50 új modellt – sorozatgyártásra szánt kocsit és tanulmányautót – mutatnak be, valamennyi új terméket és fejlesztést együttvéve pedig 159 világpremiert tartanak tíz nap alatt.

A szalon egyik fő témája az autózás és a távközlés összekapcsolódása, a „behálózott autó”. Az Opel például ennek jegyében mutatja be az Adam kisautó Black Link és White Link nevű változatát, amelyet az IntelliLink szórakoztató-tájékoztató rendszerrel és a Siri Eyes Free nevű alkalmazással szereltek fel. Az IntelliLink legfőbb funkciója, hogy összekapcsolódik a vezető okostelefonjával, a Siri Eyes Free segítségével pedig a rendszert beszédhanggal lehet irányítani, a sofőrnek így nem kell levennie a szemét az útról.

A másik fő téma az elektromos meghajtású autó. A koncepció több mint 100 éve létezik, a sorozatgyártásban pedig a Toyota Prius 1997-es bevezetésével jelent meg. Az áttörés azóta nem sikerült, a legnagyobb európai piacon, Németországban például a 2013 augusztusi adatok szerint 0,1695 százalékos az elektromos meghajtású kocsik aránya.

A gyártók ennek ellenére gyors bővülésre számítanak világszerte, ezt jelezi például, hogy a frankfurti szalonra elkészült a legkelendőbb német autó, a Volkswagen Golf elektromos változata, a BMW pedig egy egész modellsorozatot tervez, amelynek az első két darabját, az i3 nevű kompakt modellt és az i8 nevű sportautót mutatják be a kiállításon.

Az IAA története 116 éve, 1897-ben kezdődött a berlini Hotel Bristolban rendezett nemzetközi autószalonnal, amelyen nyolc járművet mutattak be. A kétévente rendezett kiállítást 1951 óta tartják Frankfurtban, és 1989-ig személygépkocsikat és haszongépjárműveket is bemutattak. A két ágazat 1991-ben kettévált, azóta Hannoverben rendezik a haszongépjárművek (IAA Nutzfahrzeuge) kiállítását, és továbbra is Frankfurtban tartják meg az autók (IAA Pkw) seregszemléjét. A közvélemény előtt jobban ismert frankfurti vásár látogatóinak száma több alkalommal átlépte az egymilliós határt. (MTI, dp)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?