A közösségi háló útját állhatja a vállalat sikerének?

vállalat

Egyre több cégvezető kezdi felismerni, hogy a közösségi háló csökkentheti a vállalat sikerét, s ennek érdekében le is tiltja a social platformokat a hálózatról. Ezáltal igyekeznek meggátolni azt, hogy a dolgozók a munka nagy részében posztokat olvasgassanak.

A közösségi háló negatív hatásai

A vállalatok java éppen azért vezet be saját közösségi hálót, hogy javítson a belső kommunikáción, illetve segítse a munkavállalók kapcsolatépítését, de mégis rengeteg negatív hatása lehet ennek. Létezik egy jobb megoldás a saját közösségi háló helyett, a CHEQ belső kommunikációs rendszer funkciói ugyanis lehetővé teszik a kétirányú információcserét, azaz a menedzsment is küldhet célzott üzenetet a munkavállalóknak, illetve a dolgozók is elérhetik a vezetőséget.

Nézzük meg, hogy miért lehet negatív befolyással a saját közösségi háló használata: a speciális, kifejezetten vállalkozások számára fejlesztett social platformok hasonlóak a nyilvános felületekhez. A probléma az, hogy a használatukkal csökkenhet a munkavállalók teljesítménye, ugyanis számos olyan bejegyzés, megjegyzés olvasható ezen felületeken, amelyek elvonják a figyelmüket, miközben ezek az információk nem is fontosak számukra. A munkafolyamat kisebb-nagyobb megszakítása önkéntelenül is ront a hatékonyságon, ez pedig meglátszik az eredményeken is. 

Ehelyett sokkal jobb megoldás egy olyan applikációt választani, amely támogatja a belső kommunikációt, mint a már említett CHEQ.

 

Tények és tévhitek a közösségi háló kapcsán

Annak ellenére, hogy a legtöbb vezető úgy gondolja, hogy a social platformok segítik a kollégák közötti kommunikációt, az igazság az, hogy éppen ezzel ellentétes hatásúak. Kialakulhat egyfajta versengés is a kiposztolt bejegyzések miatt, például, hogy kinek érkezik több kedvelés, és máris negatív vonatkozásúvá válhat, megjelenhet a féltékenység, a düh, miközben a trollok is felülkerekedhetnek. 

Pillanatok alatt nagyon elfajulhat a helyzet egy ártatlanul közzétett poszt miatt. És akkor még nem említettük a pletykálkodást, a nárcisztikus személyek figyelemvágyát. Sajnos negatív megítélés érheti azokat is, akik igyekeznek ettől távol maradni.

Mindezekből jól látható, hogy könnyen mérgeződhet a vállalati kultúra, és nem nehéz kitalálni, hogy a dolgozók 58%-a épp a toxikus légkör miatt vált munkahelyet. 

 

Befolyással lehet a munkáltatói imázsra

Egy ideges, frusztrált kolléga könnyen alááshatja a cég hírnevét, elég egy rossz komment, egy nem odavaló poszt, és meg is indul a lavina. Az ilyen problémákat pedig nagyon nehéz uralni, mert ami az online világban egyszer napvilágot lát, az már szinte örökre ott is marad, mert bár eltüntetni el lehet, akik már látták és olvasták, ez alapján alakítanak ki véleményt az adott cégről.

Szerencsére lehet másképp is anélkül, hogy leterhelnénk a HR-es kollégákat, mégpedig egy belső kommunikációt támogató applikációval, amellyel megvalósítható a célzott, irányítható, mérhető információcsere.

pr

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?