A külügyminisztérium a veszélyeztetettséget és az egész világra kiterjedő figyelmeztetést azzal hozta összefüggésbe, hogy november 14-én végzik ki Virginiában a pakisztáni származású Mir Ahmad Kasit, akit öt évvel ezelőtt a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) két munkatársának meggyilkolásáért ítélte
Újabb terrorfigyelmeztetés Washingtonból
A külügyminisztérium a veszélyeztetettséget és az egész világra kiterjedő figyelmeztetést azzal hozta összefüggésbe, hogy november 14-én végzik ki Virginiában a pakisztáni származású Mir Ahmad Kasit, akit öt évvel ezelőtt a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) két munkatársának meggyilkolásáért ítéltek halálra.
Megtorlásul a kivégzésre szélsőséges csoportok merényleteket követhetnek el amerikai érdekeltségek, vagy amerikai és külföldi turisták által nagy számban látogatott helyek ellen, például villanegyedekben, kávézókban, éttermekben, iskolákban, szállodákban, üdülőhelyeken, szórakozóhelyeken, strandokon - hívta fel a figyelmet a külügyminisztérium, emlékeztetve az indonéziai Bali szigetén és a Fülöp-szigeteken a közelmúltban történt merényletekre.
Óvatosságra és éberségre intő közleményében egyúttal arra is figyelmeztetett, hogy öngyilkos merényletekre, emberrablásokra vagy gyilkosságokra is számítani lehet. Elképzelhető, hogy elővigyázatosságból több amerikai nagykövetséget és konzulátust bezárnak ideiglenesen külföldön, vagy felfüggesztik az ügyfélfogadást ezeken a helyeken.
Az amerikai külügyminisztérium jelezte, hogy a terroristák a tavaly szeptember 11-i washingtoni és New York-i terrormerényletek miatt megszigorított biztonsági intézkedések miatt feltehetően "könnyebb", azaz kevésbé védett célpontokat keresnek, tehát nem belföldön, hanem inkább külföldön kell veszélyre számítani.
Kasi 1993-ban ölte meg a CIA két alkalmazottját, hármat pedig megsebesített, amikor AK-47-es típusú gépfegyverrel lövöldözni kezdett az ügynökség langleyi központjánál. Ezt követően sikerült megszöknie Pakisztánba, ahol amerikai titkos ügynökök pakisztáni kollégáikkal karöltve 1997-ben fogták el és vitték vissza az Egyesült Államokba. Bírósági tárgyalásán azzal indokolta tettét, hogy bosszút akart állni a muzulmán országokat sértő amerikai politikáért.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.