Milyen üzenete van a világ felé annak, hogy az Egyesült Államok kormányzatában nem megválasztott résztvevők, min például Elon Musk, veszik át az irányítást?
Trump fejére nőhet-e Elon Musk?
![Donald Trump Elon Musk](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2025-02/election_2024_trump_musk685315070525.jpg.webp?itok=6HgOQHsM)
Donald Trump amerikai milliárdosnak csak sikerült visszatérnie az ovális irodába. Nem volt egyszerű, és messze nem volt botránymentes az idáig vezető út. Trumpot egyébként nehéz megérteni, mármint, hogy valójában mi motiválja. Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni a dolgot, akkor a válasz erre a nyers hatalom. De mint „üzletember” sem jár rosszul az elnöki székkel, no nem az elnöki fizu az, ami majd annyira megdobja a bankszámláját, hanem a poszttal járó presztízs.
Trump mindig is a nem ortodox, a könnyebb út híve volt. Mondhatnánk erre, hogy ez teszi a zseniket kiemelkedővé, de esetében ez csak azt jelentette, hogy átvert mindenkit, akit lehetett, ügyvédei megkerestek minden kiskaput, és ha baj volt, a családi összeköttetések eddig kihúzták a csávából. Ami mindenkit meglepett a második Trump-kormány felállását követően, hogy az amerikai techmillirádosok csúcsa hirtelen elkezdett a politikához dörgölődzni. Ez annyira nem teljesen új, hiszen a Google és a Facebook adatbázisainak is köszönhetően már eddig is az előszobában álltak évek óta. Az új fiú ebben a történetben nem Zuckerberger, aki mára kiérdemelte a leggyávább amerikai címet azzal, hogy 180 fokos fordulatot vett cégével, jól láthatóan azért, hogy a politika kicsit kihúzza a Metát abból az egzisztenciális válságból, amibe az elmúlt években keveredett. Nem, a pálya új „fenegyereke” Elon Musk. A dél-afrikai, aki elhiszi magáról, hogy ő a legnagyobb gamer, a legzseniálisabb fejlesztő és az űr meghódítója.
Musk története sokaknak a PayPal fizetési szolgáltatással kezdődik: ahogy a technikai innovációban mint társalapító megjelent, Musk számára több mint jó húzás volt, mert megnyitotta számára az utat ahhoz, hogy valóban a saját lábára álljon. Bár a családi hátszél Musk esetében is kellőképpen jelen volt. A dél-afrikai apartheid mozgalomban mély gyökereket eresztett a Musk család, és ezért sem volt igazán meglepő Trump beiktatásakor a karlendítés. Musk csak elengedte magát, ledobta a demokrata álarcot, és előbújt a keresztény nacionalista, apartheid mozgalmi. Mert a környezetben, ahonnan jön, valóban divat volt egy időben a karlendítéssel köszönni és megünnepelni Hitler születésnapját. Ez nem teszi automatikusan neonácivá Muskot, de erős szimpátiája a szélsőjobb irányába több mint hirtelen jött hóbort: Musk környezetében, fiatal korában ez volt a normális.
Ez pedig több mint aggasztó, mert közben a techmilliárdos elveszik az összeesküvés-elméletekben, és igazából semmi sem korlátozza egóját. Az pedig, hogy Musk csapata számára megnyíltak az amerikai kormány adatbázisai, megjósolhatatlan következményeket vonhat magával, mert ne higgyük, hogy Musk más lesz, mint Trump, akiben a techguru talán csak az ostoba vénembert látja, akivel mindent el lehet hitetni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.