<p>Kedves rablók! A helyiségben riasztórendszer van, betörés esetén két percen belül kiérkeznek a biztonsági őrök. Készpénzt egyébként sem tartunk, semmi értelme kifeszíteni az ajtót! </p>
Táguló univerzumok
Ezt az üzenetet olvasta Bandika az egyik szeles októberi reggelen egy fővárosi utazási iroda ajtaján. Délelőtt üzleti jellegű megbeszélése volt Ervinnel a CukiCet nevű cukrászdában. Persze mindketten krémest rendeltek, hiszen tudják, a mai világban nem éri meg kockáztatni. Bandika egyből elmesélte, mit látott, és aggályait fejezte ki a gyakorlat helyességét illetően. Az utazási iroda illetékesei szerinte a saját szórakoztatásukra dönthettek úgy, hogy üzenetet hagynak a rablóknak. A rabló ugyanis aligha olvassa, vagy ha olvassa is, semmi hatással nem lesz rá, hiszen rablóként nagyon jól tudja, milyen biztonsági intézkedéseket kell kicseleznie. Igazából csak maguknak ártanak vele, hiszen aki el fogja olvasni, az az ügyfél lesz. És talán lesz ügyfél, aki emiatt nem megy be az utazási irodába, hisz nem akar olyan kilincset markolászni, amelyet korábban rablók rángattak. Kellemetlen, negatív asszociációk juthatnak eszébe, egy kirándulás szervezésekor pedig az ember a legkevésbé sem vágyik ilyenekre – zárta okfejtését Bandika, majd villájával süteményébe merült. Ervin válaszra sem méltatta. Összeszíjazott ballonkabátjában görnyedt az asztalra terített papírlapok fölé, és még az sem zavarta az olvasásban, hogy vastag keretes szemüvege szinte teljesen bepárásodott. Mindjárt összeomlik a krémese! – mordult rá négy perc múlva Bandika. Mi a túrós kalácsot olvas akkora hévvel? Ennyi erővel az okostelefonját is simogathatná. Ez tiszteletlenség! Ervin olvasott tovább, a világ történései már jó ideje nem késztették reakcióra. Tíz perc elteltével mégis levette szemüvegét, a párás lencséket ingujjal párátlanítandó. Tudta ön azt – nézett Bandikára –, hogy Stephen Hawking 2009-ben rendezett egy partit az időutazás iránt érdeklődőknek, melyre a meghívókat 2012-ben küldte szét? Nem tudtam, szólt amaz. De mi vezérelhet valakit ekkora tapintatlanságra? Hát, így akarta bebizonyítani elméletét a tér meghajlításáról, és az idő megfordításáról. Épp A táguló univerzumok tulajdonságait olvasom. Ez Hawking doktori disszertációs munkája. Már letölthető a Cambridge-i egyetem honlapjáról. Le is fagyott tegnap az egyetem szervere, mert mindenki ezt olvasná. Kedves kuzin, ideje egyre többet megtudnunk a világegyetemről, hiszen az igazán lényeges dolgok ott történnek, nem itt, a Földön, oldotta ki mégis a kabátszíját Ervin. De miért aggódjak én az űrbéli dolgok miatt? – kérdezte bosszúsan Bandika. Hisz nem értek hozzájuk, ráadásul itt, a Földön is van elég téma, amiért aggódhatok, például a nyugdíjrendszer jövője, az egészségügy helyzete, vagy a külpolitika. Miért, azokhoz tetszik érteni? – kérdezte Ervin, de már nem rendeltek krémest, ugyanis túlzásnak érezték a tetején a csokit.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.