Malájok a tátrai tigrisnél

<p>Szlovákia maga a földi paradicsom: szárnyal a gazdaság, kevesebb az állástalan, nőnek a fizetések &ndash; hangzik a hivatalos kormánypropaganda, amit a Statisztikai Hivatal, a jegybank és a &bdquo;független elemzők&rdquo; havonta kiadott elemzéseivel támasztanak alá. Aki pedig úgy gondolja, hogy a hivatalos népámítás köszönőviszonyban sincs a valósággal, és ezt még hangosan ki is mondja, az csak populista, szélsőjobboldali izgató lehet.</p>

Ha valaki még nem jött rá, hogy Robert Fico harmadik kormánya – amely a szlovák nacionalistáknak és a Híd politikusainak köszönhetően jöhetett létre – semmiben sem különbözik az előző két Fico-kabinettől, az vagy nem olvas újságot, vagy a kormánypártok fizetett talpnyalója. Ne legyünk azonban igazságtalanok, egyetlen különbség mégis van: a mostani Fico-kabinet korruptabb, mint az előzőek. Ezenkívül már csak egyetlen különbséget fedezhetünk fel: Fico ma jóval képmutatóbb, mint korábban. A kormányfő a párt múlt heti konferenciáján csatába szólított a politikai korrektség ellen. Keményen le akar számolni a „lusta romákkal” és a korruptságát az orra alá dörgölő újságírókkal. Ja, és persze továbbra is keményen kiáll Szlovákia érdekeiért, ami állítólag abban nyilvánul meg, hogy a menekültekkel és migránsokkal szemben zéró toleranciát alkalmazunk. Fico elképzelhetetlennek tartja, hogy Szlovákia befogadjon pár száz olyan embert, aki a háború elől menekül, arra hivatkozva, hogy ez veszélyeztetné az ország kulturális integritását.

Arról már kevésbé beszél, hogy az elhibázott gazdaságpolitikája miatt Szlovákia mára rákényszerül a külföldi munkaerőre, mert olyan beruházókat vonzottak az országba, akik képtelenek feltölteni az állományukat hazai alkalmazottakkal. A kormányfő e héten bevallotta, hogy a román és a szerb vendégmunkások inváziója után vietnami, maláj és Fülöp-szigeteki vendégmunkásokkal kívánják pótolni a hiányzó szlovákiai dolgozókat. Fico is elismerte, hogy minderre azért van szükség, mert Szlovákiában már nem találnak több olyan munkást, aki minimálbérért dolgozna. Jelenleg ezért ott tartunk, hogy több tízezer szlovák állampolgár dolgozik a nyugat-európai országokban, hogy tisztességesen el tudja tartani a családját. Mindeközben Szlovákiában továbbra is több mint negyedmillió embernek nincs munkája, a legnagyobb munkanélküliséggel kínlódó járások többsége pedig a magyarok által lakott déli régiókban található, az ezeket elhanyagoló nacionalista gazdaságpolitika miatt. A szlovákiai dolgozók egy jelentős része a minimálbérhez közeli összegért gürcöl a külföldi cégeknek, néhány városban pedig a szerb és a román vendégmunkások jócskán megkeserítik a helyiek hétköznapjait. Többségüket olyan külföldi cégek foglalkoztatják, amelyek a Fico-kabinet bőkezűségének köszönhetően nem fizetnek adót, cserébe a külföldi állampolgároknak létrehozott munkahelyekért.

JÖNNEK A VIETNAMI ÉS MALÁJ VENDÉGMUNKÁSOK

Fico és az ő regnálását lehetővé tevő pártok jogosan büszkélkedhetnek azzal, hogy Szlovákia gazdasága szárnyal. A nagy kérdés csak az, hogy ez hogyan segít az éhbérért dolgozó szlovákiai alkalmazottakon, akik a nehezen megkeresett fizetésük adóival támogatják a külföldi multik által a románoknak, szerbeknek, vietnamiaknak, malájoknak létrehozott munkahelyeket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?